fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Scéna ako z akčného filmu: Z rieky vylovili tašky s kokaínom v hodnote približne 60 miliónov eur!

Máte tip? napíšte nám mailom

Nemeckí colníci, ktorí vylovili z vôd rieky Labe v pondelok celkovo 15 tašiek a ruksakov, informovali v utorok, že v nich našli najmenej 300 kilogramov kokaínu predstavujúceho na čiernom trhu hodnotu asi 60 miliónov eur.

Prvé z čiernych tašiek plných drog sa v pondelok objavili pri meste Brunsbüttel v nemeckej spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko. Odvtedy pátrajú posádky lodí a vrtuľníkov, ale aj potápači po ďalších podozrivých predmetoch na úseku rieky medzi Hamburgom a Brunsbüttelom. Ďalší nájdený kokaín v Labe však zatiaľ nehlásili.

Informácie priniesol v utorok Severonemecký rozhlas (NDR) s odvolaním sa na tamojších colníkov.

Vyšetrovatelia sa domnievajú, že drogový kontraband vyhodili do vôd Labe z nešpecifikovanej nákladnej lode. Dôvody mohli byť rôzne, napríklad hroziaca kontrola v prístave alebo zbavenie sa ilegálneho nákladu posádkou. V podobných prípadoch zbierajú batožinu s drogami obvykle kuriéri.

Ako informoval Colný úrad vyšetrovania v Hamburgu bez pochopiteľného uvedenia podrobností, vyšetrovatelia majú už konkrétnu stopu. Navyše vyhodnocujú údaje o lokálnych prúdoch v rieke a smere či sile vetra v inkriminovanom čase, aby mohli rekonštruovať pohyb tašiek v koryte rieky Labe.

Prečítajte si tiež:
Ohnivá show sa zvrtla na peklo! Youtuberka Týnuš Třešničková je späť aj s popáleninami

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/na-severonemeckom-useku-labe-vylovili-t/338925-clanok.html

Foto: https://img.topky.sk/900px/2223623.jpg/nemecko-drogy-kokain-ilu-.jpg

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií