fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jednodňovky #1: Navštívte s nami zábavný Family park

Máte tip? napíšte nám mailom

Zháňate super tip na krátky výlet po Slovensku či blízkom okolí Slovenska? Televízna redaktorka, cestovateľka a blogerka Lulu pre vás celé leto skúma terén a prináša originálne nápady na miesta, kde si oddýchnete či zažijete kopec zábavy.

Family park – vypnite v najväčšom zábavnom parku v Rakúsku

Vráťte sa na chvíľu do detských či tínedžerských čias a vybláznite sa v najväčšom zábavnom parku u našich rakúskych susedov. Adresa je jasná – rakúsky St. Margarethen.

family park
Najväčší zábavný park v Rakúsku. Zdroj: LULU

Tobogan, z ktorého vyjdete nasucho, reťazové jablká alebo horská dráha – neviem, čo skôr vyskúšať. Na nič sa síce odhodlávať nemusím, odvaha mi nechýba. No niektoré zo zábaviek už na prvý pohľad vyzerajú tak, že hladina adrenalínu počas jazdy pôjde prudko nahor. Nech to ale nikoho neodradí. Ktorýkoľvek kolotoč je nastavený tak, že zastaví v správnej chvíli. Komu sa predsa len bude máliť, môže sa k vstupnej bráne postaviť opäť.

Nikto neostane hladný

Park je prehľadne rozdelený na štyri časti. V dobrodružnom ostrove sa dospeláci stávajú opäť deťmi, gazdovský dvor je pre tých, ktorí sa chcú ocitnúť na rakúskom vidieku a šoférovať napríklad traktor alebo nakŕmiť neodbytné kozy. Zážitkový hrad a rozprávkový les sú pre najmladšie vekové skupiny.

Prečítajte si tiež:
8 tipov na lacné vianočné darčeky, ktoré vykúzlia radosť
family park
Ktorýkoľvek kolotoč je nastavený tak, že zastaví v správnej chvíli. Zdroj: LULU

Mimochodom, počet všetkých atrakcií v celom areáli rátajú na desiatky, ide teda o najväčší zábavný park v Rakúsku. Pomedzi kolotoče nechýbajú stánky s rýchlym občerstvením, talianska reštaurácia, zmrzlinárne a kaviarne. Ponuka v nich nie je síce bohatá, ale kto je hladný, iste sa uspokojí aj s vyprážanými rybími prstami, cuketou na špáradle alebo hamburgerom.

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE →

Podajte si ruku so Snehulienkou

Kto rýchlemu občerstveniu neholduje, môže si priniesť to, čo mu chutí. Miesta na jedenie je totiž dosť. V peknom počasí si ľudia robia piknik pri drevených stoloch pod holým nebom, keď sa ochladí, sedia v jedálenských chalúpkach. Rakúšania celý park dotiahli do dokonalých detailov. Pri prechádzaní míňam množstvo rozprávkových hrdinov.

Zdroj: LULU
  • Vzdialenosť od Bratislavy: 73 km
  • Cena: 24 €/osoba
  • Otváracie hodiny:
    • od marca do septembra 9:00-18:00
    • október 10:00-17:00

Pozrite si viac fotiek v galérii:

Text a foto: LULU (Lucia Lukušová)

Viac cestovateľských článkov ČÍTAJTE, KLIKAJTE a ZDIEĽAJTE na www.luluontheroad.com.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií