fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Juhoafrický prezident žiada, aby sa Africká únia stala členom skupiny G20

G20 sa skladá z hlavných svetových priemyselných a rozvíjajúcich sa ekonomík.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.11.2022 (Webnoviny.sk) – Prezident Juhoafrickej republiky Cyril Ramaphosa vyzval na začlenenie Africkej únie za stáleho člena organizácie 20 vedúcich ekonomík známej pod označením G20. Zastúpenie by umožnilo africkým krajinám efektívnejšie tlačiť na skupinu G20, aby splnila svoj záväzok pomôcť kontinentu vyrovnať sa so zmenou klímy.

„Vyzývame na pokračujúcu podporu G20 pre Africkú iniciatívu pre obnoviteľné zdroje energie ako prostriedku na dosiahnutie čistej energie na kontinente,“ povedal Ramaphosa. „To sa dá najlepšie dosiahnuť, keď sa Africká únia pripojí ku G20 ako stály člen,“ dodal.

Africká únia zastupuje 54 krajín kontinentu. G20 sa skladá z hlavných svetových priemyselných a rozvíjajúcich sa ekonomík a predstavuje viac ako 80 % svetového hrubého domáceho produktu. Juhoafrická republika je v súčasnosti jediným africkým členom G20.

Zdroj: Webnoviny.sk – Juhoafrický prezident žiada, aby sa Africká únia stala členom skupiny G20 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií