fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jurinová má pri obhajobe postu predsedníčky Žilinského kraja podporu celej koalície, podľa Hegera dokáže ľudí spájať

Jurinová je vo funkcii predsedníčky ŽSK prvé volebné obdobie, vo voľbách v roku 2017 získala v konkurencii ďalších ôsmich kandidátov viac ako 43 percent hlasov.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.8.2022 (Webnoviny.sk) – Súčasnú predsedníčku Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Eriku Jurinovú budú v jesenných spojených voľbách do samospráv obcí a krajov popri jej materskom hnutí Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti podporovať aj zvyšné tri strany zo súčasného vládneho štvorlístka. Informovala o tom na pondelkovom tlačovom brífingu v Žiline.

Jurinovej podpora ešte vzrástla

Kým pri voľbách v roku 2017 podporovalo Jurinovú päť politických subjektov, aktuálne má podporu 11 strán a hnutí vrátane koaličných partnerov Sloboda a Solidarita, Sme rodina a Za ľudí.

„V našom kraji počas uplynulých piatich rokov platilo, že sme sa nevybíjali na nepodstatných veciach a vždy sme hľadali pre náš kraj najlepšie riešenia. Som rada, že som pre pokračovanie získala širokú podporu jedenástich politických strán. Ak ide o pomoc pre ľudí, spájame sa pre dobrú myšlienku,” vyhlásila Jurinová.

Podľa Hegera dokáže ľudí spájať

Predseda vlády SR Eduard Heger označil Jurinovú za človeka, ktorý dokáže ľudí počúvať a spájať.

„Je to zároveň veľký bojovník, čo dokázala pri tvorbe vládnych stratégií a priorít. Pri reforme nemocníc či rozvoji dopravnej infraštruktúry neúnavne a s diplomatickou noblesou presadzovala záujmy Žilinského kraja,” skonštatoval Heger.

Prečítajte si tiež:
Ministerstvo zahraničia radí necestovať do Jemenu, Slovensko tam pre občiansku vojnu ani nemá diplomatické zastúpenie

Jurinová je vo funkcii predsedníčky ŽSK prvé volebné obdobie, vo voľbách v roku 2017 získala v konkurencii ďalších ôsmich kandidátov viac ako 43 percent hlasov a na županskej stoličke vystriedala Juraja Blanára.

Štyria ďalší kandidáti

Popri Jurinovej sú nateraz známi aj štyria ďalší záujemcovia o predsednícku stoličku v ŽSK.

Kandidátom strany Hlas – sociálna demokracia je Peter Slyško, strana Smer-SD nominovala dvojnásobného žilinského primátora Igora Chomu a Kresťanskodemokratické hnutie súčasného podpredsedu ŽSK Igora Janckulíka. Kandidatúru ohlásil aj František Drozd za stranu Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko.

Viac k témam: Župné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Jurinová má pri obhajobe postu predsedníčky Žilinského kraja podporu celej koalície, podľa Hegera dokáže ľudí spájať © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií