fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kalush Orchestra vydražila krištáľový mikrofón za takmer milión dolárov, víťazi Eurovízie použijú peniaze na nákup dronov

Ukrajinskí hudobníci sa týmto spôsobom rozhodli získať peniaze na vojnové účely pre svoju krajinu.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská skupina Kalush Orchestra, ktorá nedávno zvíťazila v pesničkovej súťaži Eurovízia, vydražila získanú trofej za 900-tisíc dolárov. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že hudobníci sa týmto spôsobom rozhodli získať peniaze na vojnové účely pre svoju krajinu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Krištáľový mikrofón vydražili prostredníctvom sociálnej siete Facebook s cieľom získať prostriedky na nákup dronov pre ukrajinskú armádu.

Dražba sa konala zároveň s vystúpením kapely na charitatívnom koncerte pri berlínskej Brandenburskej bráne, ktorého zámerom bolo získať financie na lekársku starostlivosť a zásoby.

Člen formácie Oleh Psiuk v príhovore na koncerte vyzval ľudí, aby si nezvykli na vojnu, ktorá od začiatku ruskej invázie 24. februára vyhnala z domovov už viac ako 14 miliónov ľudí. „Myslím, že by mala byť na prvých stránkach novín, až kým nebude mier,“ skonštatoval Psiuk.

Viac k témam: Dražba, Eurovízia, Kalush Orchestra, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Kalush Orchestra vydražila krištáľový mikrofón za takmer milión dolárov, víťazi Eurovízie použijú peniaze na nákup dronov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Bielorusko dodáva zbrane Rusku, obe krajiny vytvorili spoločný systém
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií