fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Silné emócie a zimomriavky: Kapela Hex zverejnila pieseň, ktorú ešte stihol naspievať Ďuďo

Máte tip? napíšte nám mailom

Kapela Hex sa pochválila novou piesňou Pridaj sa k nám. Skladbu ako demonahrávku naspieval zosnulý spevák. 

Kapela Hex sa stala obľúbenou na celom Slovensku najmä vďaka charizmatickým hudobníkom, ale aj vďaka piesňam, ktorých texty pozná nielen staršia, ale aj mladšia generácia. V auguste Slovensko zasiahla smutná informácia, pretože spevák kapely Peter Ďuďo Dudák podľahol rakovine. Aj napriek tomu, že už nie je medzi nami, istým spôsobom tu ostal. Len pred pár dňami zverejnila kapela Hex novú pieseň, na ktorej sa podieľal aj zosnulý spevák.  

Kapela Hex oslavuje 30 rokov

Pieseň vznikla pri príležitosti 30. výročia vzniku kapely. Tentokrát sa na nej nepodieľali len hudobníci, ale aj ich kamaráti či rodina. Vokály spolu s členmi Hexu naspievali Lasky zo skupiny Para a Tomáš Sloboda zo skupiny Le Payaco. Niektoré vokály naspievala aj dcéra zosnulého speváka Mária, Yxova dcéra Hanka, Fefeho syn Sebastian, dcéra bubeníka Tibora „Tybykeho“ Szabadosa, Karolína, dcéra Ela Petra „Šarkana“ Nováka, ktorý v kapele nahradil Dudáka, a dcéra Tomáša Slobodu Liliana.  

View this post on Instagram

Finisujeme ! ✌️ #newsong #hex30 #hexfamily #uzcoskoro #hex2019

A post shared by HEX (@hex_officialll) on

„Po novom roku prišiel Ďuďo s nápadom, aby som napísal text, ktorý by zaujímavým spôsobom sumarizoval našu kariéru. Napadlo ho, že text by sa mohol skladať z názvov našich pesničiek a z častí našich textov. Bola to celkom výzva, nechcel som totiž iba bezducho pospájať jednotlivé názvy. Pokúsil som sa z nich vytvoriť príbeh o nás. O tom, že hranie pre ľudí je naším životom a naši fanúšikovia sú neoddeliteľnou súčasťou príbehu skupiny Hex. Na pomedzí apríla a mája sme nahrali s Ďuďom v skúšobni demonahrávku. Skladba bola najskôr pomalšou pesničkou, až neskôr sa vykryštalizovala do rýchlejšej verzie,priblížil nahrávku Martin „Fefe“ Žúži.

Zverejnili aj videoklip

Súčasťou videoklipu sú mnohé zábery z koncertov kapely. Fanúšikovia však uvidia aj to, ako spolu hudobníci a kamaráti spoločne trávili voľný čas. Videoklip je predovšetkým malou spomienkou na zosnulého speváka, ktorý bol pevnou súčasťou kapely počas jej celej existencie.  

https://www.instagram.com/p/BzTftXtovTj/

„Ďuďo to naspieval fakt pekne. Mne sa ušlo pohladiť jeho spev takými nenápadnými vokálmi. Ťažko opísať slovami veľmi zvláštnu, na jednej strane melancholickú a zároveň veľmi pozitívnu náladu, ktorá bola v štúdiu. Okrem Hexákov a našich kamarátov v jednej chvíli pred mikrofónom stáli aj všetky naše deti a spievali sme spolu ako zbor. Zimomriavky…“  vyjadril sa Peter „Šarkan“ Novák.

Ako sa vám páči nová pieseň a videoklip? Máte radi kapelu Hex? Dajte nám vedieť v komentári, ktorú pieseň máte najradšej.

Zdroj: novycas.sk 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií