fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Leonardo DiCaprio daroval už viac ako 100 miliónov na boj proti klimatickým zmenám

Máte tip? napíšte nám mailom

DiCaprio nie je len herec, ktorého poznáme z mnohých amerických filmov. Založil organizáciu, vďaka ktorej pomáha pri záchrane planéty. 

Na svete, a predovšetkým v Hollywoode, je mnoho hercov, ktorí vďaka filmom vystrelili raketovou rýchlosťou do akéhosi šoubiznisu a dnes kráčajú po ceste slávy. Fanúšikovia sa s nimi fotia, na Instagrame zdieľajú fotografie z dovoleniek, nových domov, luxusných šiat či doplnkov alebo aj drahých aut. Čo všetko však majú tieto fotografie spoločné? Je v nich ukryté akési “JA”. Ukazujú ako sa majú dobre vďaka tomu, že sú šikovní, alebo len mali o niečo viac šťastia. 

Skúste sa pozrieť na profily vašich obľúbených spevákov, hercov, režisérov, moderátorov. Koľko z nich sa snaží ukázať aj niečo iné, než seba?

Nehádžeme všetkých do jedného vreca. Aj na Slovensku máme známych ľudí, ktorí sa vďaka sociálnym sieťam snažia poukázať na problém v spoločnosti či vo svete. Je ním napríklad aj Viktor Vincze, ktorý pravidelne ukazuje, akým spôsobom sa dá šetriť naša planéta.  

https://www.instagram.com/p/B3hLd4UhCDn/

Leonardo DiCaprio ako filantrop

Aj v zahraničí sa nachádza mnoho známych tvárí, ktoré peniaze neinvestujú len do seba. Spomenieme napríklad Madonnu, ktorá vytvorila vlastnú nadáciu a vďaka charite pomáha najmä v Afrike, kde už vybudovala niekoľko škôl. Niekoľko miliónov dolárov venovali na charitu aj Brad Pitt a Angelina Jolie.

Chceli by sme vám však predstaviť hviezdu celosvetového rozmeru, ktorý počas svojej hereckej kariéry nadobudol taktiež niekoľko miliónov. Poznáme ho najmä vďaka filmu Titanic, Počiatok, Veľký Gatsby, Vlk z Wallstreet. Celkovo si zahral v takmer 30 filmoch, dokonca sa na ďalších 11 podieľal ako producent. To je Leonardo DiCaprio.  

Prečítajte si tiež:
Poľská dedinka, kde je všetko pokryté maľbami kvetov. Vitajte v krásnej dedinke Zalipie

https://www.instagram.com/p/B3repGFFJ24/

Oscara za najlepšieho herca získal v roku 2016 a práve počas ďakovnej reči sa rozhodol, že vyjadrí vďaku aj za starostlivosť o životné prostredie.

„Zmena klímy je skutočná, deje sa to teraz. Je to najnaliehavejšia hrozba pre celý náš druh a musíme spolupracovať. Musíme podporovať lídrov na celom svete, ktorí nezastupujú veľké korporácie a veľkých znečisťovateľov životného prostredia, ale tých, ktorí hovoria v mene ľudskosti, pôvodných obyvateľov a miliárd a miliárd chudobných ľudí, ktorých sa tieto zmeny dotknú najviac, v mene našich detí a tých, ktorých hlasy umlčala politika chamtivosti,”  prezradil počas odovzdávania cien.

DiCaprio už daroval milióny dolárov

DiCaprio je známy aktivista, ktorý založil organizáciu Earth Alliance. Len pri nedávnych požiaroch, ktoré zachvátili Amazonský prales daroval na jeho záchranu päť miliónov dolárov. Jeho nadácia funguje už viac ako 20 rokov. Za ten čas pomohla viac ako 50 krajinám a piatim oceánom sveta. Leonardo DiCaprio vďaka nej daroval na záchranu planéty viac ako sto miliónov dolárov.   

View this post on Instagram

#Regram #RG @undp: The Asia and Pacific region is the most disaster-prone region in the world. ⁠ ⁠ A two meter sea level rise could displace over 180 million people, mostly across Asia. Indonesia is already planning to move its capital city of Jakarta to Borneo to protect its people from dangerous floods. But many more communities and lives are at stake.⁠ ⁠ In this photo, volunteers are planting mangrove saplings in an estuary in Bali to fight coastal erosion and land degradation in Indonesia.⁠ ⁠ Climate change is the existential challenge of our time. ⁠ The @UnitedNations #ParisAgreement calls for cutting CO2 emissions in half by 2030 and reach #carbonneutrality by 2050. Getting there won't be easy. We must make dramatic changes to our production and consumption patterns.⁠ ⁠ We're currently working with governments and communities in developing countries across the world to amp up climate action plans for a greener and healthier future for all life on Earth.⁠ ⁠ Click on @undp's profile and tap on the link in their bio to read the latest story about the top climate risks in Asia and the Pacific region.⁠ ⁠ Photo: @undpindonesia/ Tim Laman⁠ ⁠ #APClimateWeek #ClimateActionNow #ClimateAction #UNDP #UN #Asia #Environment

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) on

Ak by ste sa pozreli aj na jeho Instagram našli by ste tam mnoho príspevkov o záchrane ohrozených druhov živočíchov, o vysádzaní stromov v časti Ázie, o hasení požiarov, či zmene klímy. Zistili by ste, že Greta Thunberg nie je ani zďaleka jedinou mladou aktivistkou, pretože životné prostredie zaujíma aj ďalších mladých ľudí.

Približne pred tromi rokmi sa dokonca objavil aj v dokumentárnom filme Pred potopou. Ukazuje v nej to, ako si ničíme planétu.

Dajte nám vedieť v komentári, ako by ste pomohli našej planéte, ak by ste mali na účte také bohatstvo ako má slávny herec. Čo by ste urobili ako prvé?

Zdroj: Instagram

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií