fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kardinála Pella vzali do väzby, pohlavne zneužíval neplnoletých chlapcov. Patril k najbližším spolupracovníkom pápeža Františka

Máte tip? napíšte nám mailom

Austrálskeho kardinála Georgea Pella uznali za vinného z pohlavného zneužitia a obťažovania dvoch neplnoletých chlapcov. Ten obvinenia vytrvalo odmietal.

Voči usvedčujúcemu verdiktu sa 77-ročný Austrálčan odvolal. Hrozí mu až 50 rokov väzenia, píše Guardian. O treste sa rozhodne na budúci týždeň.

Pella pred súdom v Melbourne čakali desiatky novinárov, ale aj piskot obetí zneužívania. Zhoríš v pekle, kričali. Výšku trestu oznámia v polovici marca. Pell sa mal priestupkov dopustiť v 90. rokoch na dvoch chlapcoch (12 a 13 rokov), ktorí spievali v zbore v Melbourne.

Pell je bývalým arcibiskupom Sydney a Melbourne a vôbec najvyššie postaveným predstaviteľom Vatikánu odsúdeným zo sexuálneho zneužívania. Svojho času bol jedným z najvplyvnejších spolupracovníkov pápeža Františka. Od roku 2014 pôsobil ako jeho “minister financií” a bol poverený vykonaním finančnej reformy vo Vatikáne, píše teraz.sk.

Pápež František, ktorý ešte prednedávnom vyzýval austrálskeho kardinála, aby bol úprimný a prijal zodpovednosť za sexuálne delikty, sa zatiaľ na verejnosti k prípadu nevyjadril. Po prevalení škandálu v decembri však vylúčil Pella zo zboru svojich poradcov. Ten pôsobil vo Vatikáne ako pokladník, do Austrálie sa vrátil kvôli súdnemu procesu.

Prečítajte si tiež:
Kňaz s veľkým srdcom: Pravidelné omše s túlavými psami pre dobrú vec

Ak si chcete prečítať, čo s cirkevnými predstaviteľmi, ktorí porušili celibát a splodili deti, kliknite na tento článok

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií