fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Karola III. oficiálne vyhlásili za nového britského kráľa (foto)

Udialo sa tak na stretnutí Nástupníckej rady.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.9.2022 (Webnoviny.sk) – Britského kráľa Karola III. v sobotu predpoludním v Paláci svätého Jakuba v Londýne oficiálne vyhlásili za nového panovníka. Udialo sa tak na stretnutí Nástupníckej rady (Accession Council, pozn. red.). Karola III. na ceremónii sprevádza manželka Camilla a jeho syn a následník trónu, princ William, ktorý po ňom prevzal titul princ z Walesu.

Viac o téme: Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II.

O 11:00 miestneho času bude nasledovať hlavné verejné vyhlásenie z balkóna paláca. Na poludnie bude nasledovať ďalšie vyhlásenie v Kráľovskej burze v londýnskom City. V nedeľu na poludnie zas vyhlásenie o nástupe následníka na trón prečítajú v Škótsku, Severnom Írsku a Walese.

Na uznanie nového panovníka budú od času hlavného vyhlásenia v Paláci svätého Jakuba až do jednej hodiny po vyhlásení v Škótsku, Severnom Írsku a Walese vlajky vyvesené úplne. Potom ich znova zvesia na pol žrde v rámci smútku za zosnulou kráľovnou Alžbetou II.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II. (fotografie)

Viac k témam: Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II.
Zdroj: Webnoviny.sk – Karola III. oficiálne vyhlásili za nového britského kráľa (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Maďarský Fidesz chce s občanmi konzultovať podporu pre európske sankcie proti Rusku, tvrdí že nám škodia
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií