fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kauza korupcie na súdoch v Prešovskom a Košickom kraji sa má začať prejednávať v novembri

Podnikateľ Marián S. už v inom prípade dostal podmienečný trest.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.9.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 3. novembra hlavné pojednávanie s trojicou osôb stíhanou v kauze korupcie na súdoch v Košickom a Prešovskom kraji.

Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, podnikateľ Marián S., bývalý sudca Miroslav N., ako aj tretí obžalovaný Alexej I. sú obžalovaní z trestných činov nepriamej korupcie a podplácania. Národná kriminálna agentúra (NAKA) dotyčných obvinila v októbri 2021 v rámci protikorupčnej akcie Syseľ.

Podnikateľ Marián S. bol podľa medializovaných informácií blízky viacnásobne stíhanému Marianovi Kočnerovi. Vo februári tohto roku ho samosudkyňa ŠTS v inom prípade uznala za vinného zo zločinu poškodzovania finančných záujmov európskych spoločenstiev v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s pokusom prečinu subvenčného podvod. Za to mu uložila úhrnný trest odňatia slobody tri roky s podmienečným odkladom na dobu štyroch rokov.

Viac k témam: Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Kauza korupcie na súdoch v Prešovskom a Košickom kraji sa má začať prejednávať v novembri © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií