fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Klame Čína o počte mŕtvych na COVID-19? Urny nesedia

Zdá sa, že Čína je z najhoršieho vonku. Každý deň pribúda už len niekoľko prípadov. Koľko ľudí v Číne od decembra skutočne podľahlo koronavírusu?

Máte tip? napíšte nám mailom

V utorok v Číne pribudlo 48 nových prípadov koronavírusu. Počet novonakazených prvýkrát po niekoľkých dňoch vzrástol, v pondelok ich bolo len 31. Všetky nové prípady sú zo zahraničia, k prenosu medzi lokálnymi ľuďmi nedošlo. Zdá sa, že Čína má koronavírus pod kontrolou. Do ulíc sa začína vracať život. Ľudia však stále žijú v strachu, obávajú sa potenciálnej druhej vlny nákazy. Nepomáha ani to, že predstavitelia Číny sa na začiatku snažili nákazu neznámym vírusom ututlať.

Oficiálne štatistiky

Ozývajú sa kritické hlasy, ktoré spochybňujú aj počet ľudí, ktorí oficiálne umreli na koronavírus. V meste Wuhan na COVID-19 umrelo podľa štatistík 2 535 ľudí, nakazených bolo viac než 50 000. Koronavírus vypukol v decembri 2019 práve vo Wuhane a rozšíril sa do celého sveta. V tomto momente zabil viac než 37 000 ľudí. Taliansko a Španielsko už hlásia viac mŕtvych ako Čína. V tomto smutnom ukazovateli Čínu čoskoro predbehne aj USA a Francúzsko.

Urny usvedčujú Peking z klamstva

Množia sa hlasy, ktoré spochybňujú oficiálne čísla Pekingu. Dôkazom môžu byť urny, ktoré sa objavujú na fotografiách spred pohrebných služieb.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensku pribudlo 14 nových pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19, najviac v týchto okresoch

V roku 2019 prebehlo vo Wuhane dokopy 56 007 kremácií. Zdá sa, že v tomto roku ich bude omnoho viac. Fotografie urien sa začali šíriť tento týždeň na čínskych sociálnych sieťach. Odfotili ich pozostalí, ktorí si prišli po popol svojich blízkych do krematórií. Na jednej fotografii bolo približne 2 500 urien, na druhej až 3 500 urien. Fotografie pochádzali z dvoch pohrebníctiev. Dokopy je ich v meste Wuhan 8. Matematika tu rozhodne nesedí.

Niektoré odhady hovoria, že priemerné pohrebníctvo odovzdá od 26. marca do 4 apríla až 3 500 urien. To by znamenalo 42 000 urien za 12 dní. Za takéto obdobie umrie počas bežného roka podľa štatistík vo Wuhane približne 16 000 ľudí. To by znamenalo, že vo Wuhane na koronavírus umrelo až 26 000 ľudí.

Čínska vláda nemusí o mŕtvych úmyselne klamať, s počtom ľudí, ktorí umreli na koronavírus, má problémy aj Taliansko. Starých ľudí, ktorí umrú doma alebo v domove dôchodcov, netestujú. Je preto možné, že na koronavírus tu umrelo až 4-krát viac ľudí, ako hovoria štatistiky.

Prečítajte si tiež:
Celkovo sa z ochorenia COVID-19 na Slovensku vyliečilo už 403 ľudí
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Worldometer Newsweek Corriere
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií