fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kličko: Putinovou snahou je, aby sme všetci zomreli, zamrzli a utiekli z našej krajiny

Vitalij Kličko v ukrajinskej televízii označil ruské zameriavanie sa na infraštruktúru ako „terorizmus“ a „genocídu“.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.11.2022 (Webnoviny.sk) – Obyvatelia ukrajinskej metropoly Kyjev by mali byť pripravení opustiť mesto, ak nastane úplný výpadok elektriny. Ako informuje spravodajský web BBC, povedal to kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Útok na energetickú infraštruktúru

Rusko sa počas ostatného mesiaca zameralo na útoky na ukrajinskú energetickú infraštruktúru, čo spôsobilo nedostatok elektriny a postupné výpadky v celej krajine. Zasiahnutých bolo asi 40 % infraštruktúry.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Kličko v ukrajinskej televízii označil ruské zameriavanie sa na infraštruktúru ako „terorizmus“ a „genocídu“.

Putin nepotrebuje nás, Ukrajincov. Potrebuje územie, potrebuje Ukrajinu bez nás. Preto všetko, čo sa teraz deje, je genocída. Jeho snahou je, aby sme zomreli, zamrzli alebo nás prinútili utiecť z našej krajiny, aby ju mohol mať on,“ povedal niekdajší boxer v ťažkej váhe.

Urobia “všetko”

Ďalší predstaviteľ hlavného mesta varoval, že v prípade úplného výpadku elektriny prestanú fungovať aj dodávky vody a kanalizácia.

V zime je v Kyjeve priemerná teplota pod bodom mrazu a v noci ešte viac klesá. Kličko povedal, že úrady robia „všetko“, aby zabezpečili elektrinu a tečúcu vodu. Ľudí však varoval, aby boli pripravení na rôzne scenáre. Podľa Klička by v prípade najhoršieho mali ísť k priateľom a príbuzným, ktorí žijú na predmestiach a stále majú vodu a elektrinu.

Prečítajte si tiež:
Polícia zatkla muža so „zlou muškou“, do kráľa Karola III. a jeho manželky sa snažil hodiť vajíčka (video)

Nemusí to stačiť

Starosta Kyjeva dodal, že úrady robia zásoby paliva, potravín a vody, pričom zdôraznil, že obyvatelia by mali robiť to isté. V Kyjeve plánujú zriadiť asi tisíc vykurovaných úkrytov, ale Kličko poznamenal, že to pre mesto s tromi miliónmi obyvateľov nemusí stačiť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: energetická infraštruktúra, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Kličko: Putinovou snahou je, aby sme všetci zomreli, zamrzli a utiekli z našej krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií