fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kňazi zneužívali nepočujúce deti: Dožijú za mrežami

Máte tip? napíšte nám mailom

V katolíckej cirkvi sa prevalil ďalší sexuálny škandál. Dvaja starší kňazi zneužívali v Argentíne nepočujúce deti.

Argentínsky súd poslal za mreže dvoch kňazov pre sexuálne obťažovanie detí v katolíckej škole. Talian Nicola Corradi dostal 42 rokov a Horacio Corbacha 45 rokov.

Obaja kňazi sa mali dopustiť obťažovania v rokoch 2004 až 2016 v zariadení pre nepočujúce s sluchovo postihnuté deti na severozápade Argentíny. Neboli v tom však sami. Za mreže spolu s kňazmi pôjde na niekoľko rokov aj záhradník.

Kňazi zneužívali nepočujúce deti

Mnoho kňazov nepôsobí len vo farnostiach, ale aj na miestach, kde je ich úloha o niečo náročnejšia. Niekedy sa podieľajú aj na vzdelaní, morálnej výchove či zaradení do života na miestach, kde vládne bieda. Ich misia vychádza najmä z evanjelizácie, vďaka ktorej sa o Bohu a cirkvi ako inštitúcií učia všetci bez rozdielov.  

Presne to mali robiť aj dvaja kňazi, ktorí pôsobili v Argentíne. Rímskokatolícky kňaz Nicola Corradi má 83 rokov a Argentínčan Horacio Corbacho má 59 rokov. Oboch úrady zadržali ešte pred tromi rokmi. Súd navyše poslal na 18 rokov za mreže aj záhradníka Armanda Goméza.

Záhradník je spolu s kňazmi obvinený zo sexuálneho obťažovania za obzvlášť priťažujúcich okolností a z hrubého zaobchádzania s maloletými. Obeťami má byť 10 študentov školy. Navyše sa ukázalo, že obvinený Talian Corradi už v minulosti čelil podobnému obvineniu.  

Počet zneužívaní stúpa

Obvinený 83-ročný Talian prišiel vzhľadom na svoj pokročilý vek na súdne pojednávanie na vozíku. Agentúra AP pripomína, že 59-ročného Argentínčana a 83-ročného Taliana zatkli v roku 2016. Corradiho obviňovali z podobných trestných činov aj v Provolovom ústave v talianskej Verone, ale nikdy ho oficiálne neobvinili.  

Vatikán sa v týchto dňoch netrápi len kvôli spomínaným dvom kňazom. Počas uplynulých mesiacov vyplávali na povrch viaceré informácie, ktoré potvrdili zneužívanie nielen detí, ale aj rehoľných sestier. 

Čo si myslíte o treste pre kňazov? Má podľa vás význam niekoľkoročné väzenie aj napriek tomu, že si kvôli vysokému veku ani jeden z nich neodsedí celý trest?

Zdroj: ta3.com 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií