fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kollár sa zastal policajta, ktorý pri cestnej kontrole vyletel na cudzinca. Je rád, že sa „nepokakal“ a dal by mu aj odmenu

Na videu vidieť, ako muž hovoriaci po rusky alebo ukrajinsky niečo hovorí policajtovi, ktorý sedí v aute a ktorého si pritom nakrúca na mobil. Vzápätí sa rozčúli a povie „čo ma ty tu poučuješ, do p…“ a rázne vystúpi z auta.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.10.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) sa zastal policajta, ktorý na medializovanom videu použil vulgarizmus voči mužovi, ktorého zastavili na diaľnici D2. Ako napísal v stredu na svojom profile na sociálnej sieti, k služobnému postupu policajta nemá výhrady.

„Kľudne aj odmenu by som mu dal. A či by som ho riešil? Áno, napomenutím, nech nepoužíva vulgárne slová,“ uviedol Kollár.

Policajt sa “nepokakal”

Na videu vidieť, ako muž hovoriaci po rusky alebo ukrajinsky niečo hovorí policajtovi, ktorý sedí v aute a ktorého si pritom nakrúca na mobil. Policajt mu vysvetľuje, že vodič neuhradil diaľničnú známku. Vzápätí sa rozčúli a povie „čo ma ty tu poučuješ, do p…“ a rázne vystúpi z auta, po čom video končí.

„To, čo si tu dovoľujú niektorí “utečenci” na drahých autách a myslia si, že nám tu budú skákať po hlave, že nebudú nič rešpektovať, ako si to dovolia doma na Ukrajine, tak tieto maniere si priviezli aj k nám. Mýlia si našu pohostinnosť so svojou svojvôľou, sú veľakrát drzí a nerešpektujú ani Policajný zbor,“ napísal Kollár. Dodal, že je rád, že sa policajt „nepokakal“ a nepustil vodiča bez pokuty.

Prečítajte si tiež:
Milan Lučanský spáchal samovraždu, vyšetrovanie cudzie zavinenie vylúčilo

Bez vodičáku a diaľničnej známky

Ako napísala bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, hliadka bratislavských dopravných policajtov kontrolovala na diaľnici D2 elektronické diaľničné známky a zákaz požívania alkoholu vodičmi pred alebo počas jazdy.

Zastavila vozidlo Volkswagen, pričom pri kontrole zistila, že vodič u seba nemá vodičský preukaz a nemá ani uhradenú diaľničnú známku. Dostal pokutu 200 eur, ktorú odmietol zaplatiť a podpísať. Preto s ním policajt spísal na mieste správu o výsledku objasňovania priestupku na úseku cestnej dopravy, ktorú rovnako odmietol podpísať a vyjadriť sa k nej.

Keďže nemal uhradenú diaľničnú známku, príslušníci mu zadržali osvedčenie o evidencii vozidla, tabuľky s evidenčným číslom a zakázali ďalšiu jazdu, „kým neodstráni závadu“.

Muž mal byť arogantný a drzý

Spolujazdec si činnosť policajtov nahrával na mobil a vchádzal do bezprostrednej bezpečnostnej zóny policajta.

„Opakované výzvy policajta, aby opustil jeho bezpečnostnú zónu, muž ignoroval, k policajtom sa správal arogantne a drzo, a do bezpečnostnej zóny policajta vošiel aj počas toho, ako sedel v služobnom vozidle. Policajt voči arogantnému mužovi následne rázne vystúpil, pričom k použitiu donucovacích prostriedkov nedošlo, rovnako nedošlo k zraneniu žiadnych osôb,“ informovala polícia s dodatkom, že bezprostredná reakcia policajta voči tomuto mužovi bude vyhodnotená v rámci disciplinárneho konania jeho priamym nadriadeným.

Prečítajte si tiež:
Stiahnutie výrobku z predaja

Viac k témam: policajna kontrola, Video, Vodičský preukaz
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár sa zastal policajta, ktorý pri cestnej kontrole vyletel na cudzinca. Je rád, že sa „nepokakal“ a dal by mu aj odmenu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií