fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koncentračný tábor neďaleko Charkova? Podľa ukrajinskej ombudsmanky existuje a Rusi tam mučia civilistov

Ukrajinská verejná ochrankyňa ľudských práv Ľudmyla Denisovová dodala, že podobné akcie Rusi vykonávajú aj v okupovanom Izjume.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily zriadili v Charkovskej oblasti koncentračný tábor, v ktorom mučili ukrajinských civilistov. Na Telegrame to uviedla ukrajinská verejná ochrankyňa ľudských práv Ľudmyla Denisovová.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ruské jednotky podľa nej vytvorili koncentračný tábor v budove továrne vo Vovčansku, severovýchodne od Charkova, takmer na hraniciach s Ruskom.

„Obyvatelia Charkovskej oblasti sú mučení a nútení spolupracovať,“ povedala Denisovová a dodala, že podobné akcie Rusi vykonávajú aj v okupovanom Izjume.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Charkov (fotografie)

Viac k témam: Koncentračný tábor, Mučenie, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Koncentračný tábor neďaleko Charkova? Podľa ukrajinskej ombudsmanky existuje a Rusi tam mučia civilistov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií