fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kongres USA schválil zákaz dovozu ruskej ropy aj zrušenie normálnych obchodných vzťahov s Ruskom

Šéf Bieleho domu už skôr využil svoju právomoc a zakázal import ropy, skvapalneného zemného plynu a uhlia z Ruska do USA.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.4.2022 (Webnoviny.sk) – Snemovňa reprezentantov Kongresu USA vo štvrtok v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu schválila zrušenie normálnych obchodných vzťahov s Ruskom a zákaz dovozu ruskej ropy. Snemovňa obidva návrhy odsúhlasila krátko po tom, ako ich jednomyseľne odobril Senát. Návrhy oboch zákonov ešte musí podpísať americký prezident Joe Biden.

Šéf Bieleho domu už skôr využil svoju právomoc a zakázal dovoz ropy, skvapalneného zemného plynu a uhlia z Ruska do USA. Legislatíva, ktorá ukončuje normálne obchodné vzťahy s Ruskom, umožní Bidenovi uvaliť vyššie clá na rôzne dovozy, napríklad oceľových a hliníkových produktov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Biely dom uviedol, že sankcie zo strany USA a ďalších viac ako 30 štátov zasahujú ruskú ekonomiku. Experti podľa americkej vlády prognózujú, že hrubý domáci produkt Ruska sa v tomto roku zmenší až o 15 percent.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Kongres USA schválil zákaz dovozu ruskej ropy aj zrušenie normálnych obchodných vzťahov s Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Remišová predložila návrh Programu Slovensko, z eurofondov môže prísť viac ako 12 miliárd eur
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií