Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Opäť hlásia koniec sveta! Čo nás čaká tentokrát?

Na internete začína kolovať informácia, ktorá tvrdí, že niekedy od 22 do 28 Septembra tohto roka sa chystá koniec sveta. Viem, už niekoľký v poradí :-). Čo je príčinou a ako by mal náš svet skončiť?

Koniec sveta tohto roku má mať na svedomí obrý asteorid. Konšpirátori a internetoví „proroci“ sa domnievajú, že sa všetko pred svetom tají z dôvodu, aby ľudia v kľude dožili posledné dni života a zbytočne nepanikárili.

Koniec ako z biblie

A ako by to všetko malo prebiehať? Neďaleko Puerto Rico by malo do oceánu padnúť nebeské teleso, po ktorom majú nasledovať zemetrasenia a tsunami, ktoré zničia ľudstvo. Takéto katastrofické scenáre vyslovil Rodrigueze, ktorého volajú aj prorok Rav. Vraj mu to už v roku 2010 povedal sám Boh. A vraj mu to v NASA potvrdili!

Ďalší dôvod na rozšírenie chaosu dal konšpirátorom francúzsky minister zahraničia Laurent Fabiuse, ktorý v Máji 2014 pri stretnutí s americkým ministrom zahraničia Johnem Kerrym povedal niečo v zmysle, že ľudstvu zostáva okolo 500 dní, aby sa predišlo klimatickému chaosu!

A čo na to NASA?

Vedci z NASA v snahe ukľudniť verejnosť vydali prehlásenie, že sa nechystá žiadna kolízia Zeme s väčším nebeským telesom v nasledujúcich niekoľko sto rokoch. Ale pády meteoritov samozrejme vylúčene nie sú.  Hrozba teda existuje, ale nie je 100 percentná. Pred 65 rokmi bol objavený asteorid 1950 DA, no bol považovaný za neškodný. Asteorid má priemer o niečo väčší ako kilometer. Nebezpečenstvo stretu telesa so Zemou je 1 ku 300, čo je dva krát viac, než pri akomkoľvek inom známom telese. No nemusíme sa báť. Ku katastrofickému priblíženiu by malo dôjsť v roku 2880. Vtedy buď asteorid narazí do Zemi, alebo preletí okolo nej v minimálnej vzdialenosti.

Do Zemi mal naraziť aj ďalší známy asteorid. Pravdepodobnosť zrážky so Zemou asteoridu Apophis 2004 NM4 bola najprv 1 ku 300, potom znížená a neskôr úplne vylúčená. Asteorid mal 400 metrov. Nebezpečie sa odsúva na roky 2036 a 2068. Pravdepodobnosť kolízie je v prvom prípade 1 ku 250 000 a v druhom prípade 1 ku 400 000.

Zdroj: internet

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií