fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Korčok vymenoval nových členov Slovenskej komisie pre UNESCO, minister poukázal na jej dôležitosť

Ivan Korčok skonštatoval, že UNESCO poskytuje veľa podnetov pre rozvoj slovenskej spoločnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.4.2022 (Webnoviny.sk) – Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) v utorok otvoril zasadnutie Slovenskej komisie pre UNESCO a odovzdal menovacie dekréty prítomným členom komisie. Tá je poradným orgánom vlády SR a tvoria ju experti na jednotlivé programy UNESCO. V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Rozvoj slovenskej spoločnosti

UNESCO podľa Korčoka poskytuje veľa podnetov pre rozvoj slovenskej spoločnosti, a to napríklad v oblasti vzdelávania, kultúry, vedy, ochrany životného prostredia, umelej inteligencie, a tiež v oblasti bezpečnosti novinárov a slobody tlače.

„Hľadajme spôsoby, ako tieto príležitosti čo najefektívnejšie využiť pre zveľaďovanie našej krajiny, ale aj šírenie porozumenia a tolerancie v našej spoločnosti,“ vyhlásil minister.

Dôvody vzniku UNESCO

Korčok na zasadnutí komisie tiež poukázal na dôležitosť UNESCO v dnešnej dobe a tiež dôvody jej vzniku. „Minulý rok sme si pripomenuli 75. výročie vzniku UNESCO. Vtedy nikoho z nás nenapadlo, aký krehký môže byť mier a porozumenie medzi národmi. Dnes to vnímame v úplne iných súvislostiach, ktoré nás nútia premýšľať nad tým, ako v praxi napĺňať slová z preambuly Ústavy UNESCO: ‚Keďže vojny začínajú v mysliach mužov a žien, obrana mieru sa musí budovať práve v mysliach ľudí.’, povedal.

Prečítajte si tiež:
Banskou Bystricou otriasla tragická dopravná nehoda, našli mŕtveho muža s kolobežkou

Slovenskej komisii pre UNESCO predsedá minister zahraničných vecí. Komisiu ďalej tvoria experti na jednotlivé programy UNESCO, ako aj zástupcovia relevantných rezortov a inštitúcií pôsobiacich v UNESCO agendách. Celkovo má 20 členov, dve sekcie – vzdelávaciu a kultúrnu a sedem výborov.

Zdroj: Webnoviny.sk – Korčok vymenoval nových členov Slovenskej komisie pre UNESCO, minister poukázal na jej dôležitosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií