fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kate Middleton a William: Koronavírus v kráľovskej rodine!

Kate Middleton a princ William majú strach. Štyria žiaci študujúci na rovnakej škole, ako princezná Charlotte (4) a princ George (6) majú príznaky podobné chrípke a teda aj koronovírusu. Až do výsledku testov a obáv z prípadneho nakazenia ďalších študentov boli títo žiaci okamžite izolovaní.

Máte tip? napíšte nám mailom

Koronavírus nerobí rozdiely ani pri kráľovskej rodine

Ani Britská kráľovská rodina nie je chránená voči epidémii zvanej koronavírus. Ten sa šíri po celom svete a je možné, že sa mu nevyhla ani prominentná škola, ktorú navštevujú dve staršie deti Kate Middleton a princa Williama.

Vedenie školy sa rozhodlo, že prítomnosť štyroch študentov, ktorí by mohli týmto vírusom trpieť je neakceptovateľná. Preto ich požiadali, aby do školy nevstupovali. Dvaja z nich tiež hlásili príznaky podobné chrípke po tom, ako sa vrátili zo severného Talianska, oblasti, ktorá je obzvlášť postihnutá týmto vírusom.

Britská vláda odporučila svojim občanom, ktorí cestovali do oblastí, v ktorej sa koronavírus vyskutuje, aby boli v domácej karanténe 14 dní. V prípade, že sa u nich vyskytnú príznaky podobné chrípke majú okamžite kontaktovať lekár a podrobiť sa testom. Hovorca školy, ktorú navštevujú Charlotte a George povedal:

„Rovnako ako všetky školy v Británii berieme potenciálne riziká šírenia vírusu Covid-19 veľmi vážne a za týmto účelom sa riadime vládnymi pokynmi, ktoré boli zverejnené v liste o prevencii infekcie a manažmente prípadov, ak je zamestnanec alebo študent podozrivý, že bol vystavený vírusu alebo vykazuje jeho príznaky.”

Ďalej dodal: „V súčasnosti máme veľmi malý počet študentov, ktorí vykazujú tieto symptómy. Avšak momentálne aj podľa rád vlády zostávajú doma, kde čakajú na výsledky svojich testov.“

Kate Middleton ani William sa k situácii nevyjadrujú

Kate Middleton a princ William boli rovnako, ako ostatní rodičia študentov prestížnej britskej školy Thomas’s Battersea informovaní. Tí však odmietajú komentovať tieto „konkrétne prípady možnej nákazy“.

Prečítajte si tiež:
Boj so slzami! Vojvodkyni Kate chýba princ Harry, po jeho odchode sa rúca

Dvadsaťšesť škôl z celej Veľkej Británie bolo zatvorených kvôli obavám z koronavírusu. Táto epidémia sa však bližšie týka približne štyridsiatich škôl. Stovky študentov sa totiž zúčastnili lyžiarskych výletov v severnom Taliansku.

Bulvárne médiá kontaktovali Kensingtonský pálac na základe informácií o možnej prítomnosti koronavírusu v škole, ktorú navštevujú aj kráľovské deti. Túto situáciu však nikto z nich zatiaľ nekomentoval.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Gala

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií