fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Krachom je na Slovensku ohrozená v priemere každá šiesta firma, najrizikovejšie je to v dvoch krajoch

Analýza rozloženia rizikovosti a stability podnikov v jednotlivých krajoch.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.8.2022 (Webnoviny.sk) – Najrizikovejšie spoločnosti na Slovensku podnikajú v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Pri týchto firmách je najväčšia pravdepodobnosť, že svoje záväzky z obchodného styku si budú plniť po lehote, existuje zároveň vysoká možnosť, že sa zhorší ich finančná situácia, majú vyššie úverové riziko a stoja na hranici úpadku.

Vyplýva to z analýzy rozloženia rizikovosti a stability podnikov v jednotlivých krajoch od spoločnosti Dun & Bradstreet. „Krachom je podľa prieskumu ohrozená v priemere každá šiesta firma na Slovensku. Najväčší podiel takýchto spoločností má sídlo v Bratislavskom kraji, kde je krachom ohrozená každá piata firma. V prípade Trnavského kraja je situácia podobná. Krachom je tu ohrozených 16,3 percenta firiem a teda každá šiesta firma podnikajúca v kraji,“ uviedla analytička Dun & Bradstreet Petra Štěpánová.

Iba v prípade týchto dvoch krajov je pritom podiel rizikových spoločností nad celorepublikovým priemerom, ktorý je 15,88 %. S odstupom pár percentuálnych bodov sa nachádzajú firmy z Nitrianskeho a Banskobystrického kraja. Naopak, najvyšší podiel najstabilnejších firiem s vysokou pravdepodobnosťou spoľahlivého platenia záväzkov, nízkym úverovým rizikom a minimálnou pravdepodobnosťou úpadku podniká v Trenčianskom a Žilinskom kraji.

Prečítajte si tiež:
Počty zákazníkov cestovných agentúr a kancelárii sa zvyšujú, stále však nedosahujú predpandemické čísla

Dun & Bradstreet je líder v poskytovaní dát a analytických riešení.

Viac k témam: Firmy, Krach, Podnikanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Krachom je na Slovensku ohrozená v priemere každá šiesta firma, najrizikovejšie je to v dvoch krajoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií