fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kráľ Karol III. a princ William navštívili ľudí čakajúcich v rade na rozlúčku s Alžbetou II., podávali si ruky a rozprávali sa

S čakajúcou verejnosťou sa stretol aj princ z Walesu.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.9.2022 (Webnoviny.sk) – Britský kráľ Karol III. a jeho syn William, princ z Walesu, sa v sobotu prišli pozrieť na ľudí čakajúcich v rade, aby sa mohli rozlúčiť so zosnulou kráľovnou Alžbetou II. Nečakaná návšteva na Albertovom nábreží pri Lambethskom paláci v Londýne sa okamžite stretla s jasotom prítomných. Kráľ aj princ si podávali ruky a zhovárali sa s čakajúcimi. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Rozlúčiť sa a vzdať hold kráľovnej pri jej rakve, ktorá je od stredy vystavená vo Westminsterskej sieni v parlamente, sa chcú stovky ľudí. Na konci niekoľkokilometrového radu každú hodinu pribudne podľa BBC zhruba 2 000 čakajúcich.

Viac o téme: Úmrtie kráľovnej Alžbety II.

Čakacia doba je podľa vládneho monitorovania zhruba 14 hodín, pričom ráno ju odhadovali ešte na 24 hodín. Rakva s panovníčkou bude vystavená do pondelka 6:30 miestneho času a rad pre novoprišelcov predtým zatvoria, ale zatiaľ nie je známe, kedy.

Presný počet čakajúcich nie je známy a rovnako nie je ešte známe, koľko ľudí už k rakve prišlo. Podľa jedného z odhadov ešte pred umiestnením rakvy vo Westminsterskom paláci by sa takto s kráľovnou mohlo prísť rozlúčiť 350-tisíc ľudí.

Prečítajte si tiež:
Česko vyzvalo občanov na opustenie Ruska, varuje aj pred cestovaním do krajiny

Viac k témam: Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II.
Zdroj: Webnoviny.sk – Kráľ Karol III. a princ William navštívili ľudí čakajúcich v rade na rozlúčku s Alžbetou II., podávali si ruky a rozprávali sa © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií