fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Alžbeta II. šokovala verejnosť: Porušila britský kráľovský protokol

Máte tip? napíšte nám mailom

Kráľovná Alžbeta II. šokovala verejnosť a médiá, keď v nedeľu 27.októbra porušila britský kráľovský protokol. To, za čím si tvrdohlavo roky stála, je, zdá sa, minulosťou. 

Britská kráľovná Alžbeta II patrí medzi významných panovníkov Veľkej Británie. Je silnou zástankyňou tradícií a dbá na dodržiavanie prísnych pravidiel. A to nielen v krajine, ale aj v kráľovskej rodine. Najnovšie však šokovala verejnosť a médiá, keď sa pred fotografov postavila s rukami vo vreckách.

Kráľovná porušila protokol

Alžběta II. je už takmer 70 rokov kráľovnou Veľkej Británie. Počas svojho panovania neustále dbá na vhodné reprezentovanie svojej krajiny. To dosahuje aj vďaka dodržiavaniu prísnej etikety. Najnovšie však vzala dych všetkým, keď sa postavila pred objektívy fotoaparátov v jednoduchých tvídových šatách s rukami vo vreckách. To, čo kedysi odmietala, robí teraz s úsmevom na tvári a verejnosť ju za to doslova miluje.

Kráľovná porušuje protokol
Zdroj: Instagram @barryjeffery

Hviezda na červenom koberci

Vo veku 93 rokov teda kráľovná Alžbeta II po dlhej dobe opäť porušuje britský kráľovský protokol. Fotografia, ktorú si budeme pamätať ešte dlho odhalil časopis „Hello “ v neďelu 27. októbra.

Prečítajte si tiež:
Výstupom na sedemtisícovku sa zapísalo 10-ročné dievča do histórie! Kam chce ešte zájsť?

Fotografia vznikla pri príležitosti vydania knihy Angely Kellyovej The Other Side of the Coin: the Queen, the Dresser and the Wardrobe (Druhá strana mince: Kráľovná, jej garderobiérka a šatník). Zdá sa, že práve tá druhá strana mince je odhodlaná bojovať s britským protokolom. Na vzniknutej fotografii vyzerá stará mama princa Harryho a Williama skutočne žiarivo.

„Jeho kráľovská výsosť sa postavila pred fotografov a začala pózovať. Napodobňovala pozície profesionálnych modeliek. Založila si ruky do vreciek, ktoré jej skĺzli na boky.” spomína Angela Kelly vo svojej knihe.

Obraz kráľovnej je teda úplne odlišný od toho, ktorý nie len Briti ale celý svet zvyknú vidieť.

Kráľovná si dokáže získať srdce každého

Nie je to prvýkrát, čo  93-ročná kráľovná porušila protokol. Angela Kelly vo svojej knihe vysvetľuje: „Kráľovná má schopnosť, vďaka ktorej sa pri nej cíti každý skutočne príjemne a uvoľnene. Dokonca až tak, že ľudia majú potrebu byť s ňou v kontakte aj fyzicky. Rovnako ako Michelle Obama a jej manžel, v roku 2009 “. Počas tejto návštevy obe ženy skutočne porušili protokol tým, že sa počas objatia dotkli chrbta. „V skutočnosti to bolo pre kráľovnú inštinktívne. Jej pohľad a názor na Michelle Obama je plný lásky a úcty k tejto skutočne významnej osobnosti,“ uzatvára autorka knihy.

Prečítajte si tiež:
Žena oznámila, že nemôže prísť do práce, pretože jej synovi zlyhávajú orgány. Manažérka jej poslala nechutnú odpoveď

Čítajte tiež:

Kate Middleton nemá v šatníku oranžovú: Zakázala jej to kráľovná?

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií