fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výstupom na sedemtisícovku sa zapísalo 10-ročné dievča do histórie! Kam chce ešte zájsť?

Máte tip? napíšte nám mailom

Milovníkov lezenia po skalách prekvapilo 10-ročné dievča, ktoré spolu s otcom dokázalo prekonať hranicu 7000 metrov. Na čo si v budúcnosti ešte trúfa?

Hovorí sa, že ľudia sa zaraďujú do dvoch kategórií. Prvá skupinka miluje more a druhá nedá dopustiť na hory a skaly. Vášeň pre druhú možnosť má aj dievčatko Selena, ktorá s otcom podniká rôzne výstupy. Vďaka svojej vytrvalosti a inšpiratívnemu prístupu svojho otca sa stalo najmladšou osobou, ktorá prekonala až 7000 metrov. Ak vás zaujíma, čo ešte v budúcnosti plánuje, pozrite sa na nasledovné riadky.

Komu sa nelení, tomu sa skutočne zelení?

Portál The Telegraph informuje, že mladé dievča menom Selena Khawaja sa svojim činom významne zapísalo do histórie. Stalo sa tak po tom, čo sa dokázala dostať na vrchol 7027 metrov vysokej hory s názvom Spantik. Vďaka tomuto výstupu je v súčasnosti najmladšou osobou, ktorá dokázala prekonať hranicu 7000 metrov.

Výstup na sedemtisícovku nie je pre ňu žiadny problém

Na prvý pohľad sa môže zdať, že dievča milovalo výstupy na hory už odmalička. Avšak údajne si ich zamilovala pred dvomi rokmi, kedy spolu s otcom menom Yousafom vystúpili na neďalekú horu Miranjani. V súvislosti s horami sa vyjadrila, že zbožňuje také výhľady, preto je to jeden z dôvodov, prečo výstupy rada podstúpi aj v budúcnosti. Jej otec tvrdí: „Lezenie jej skutočne ide. Niekedy je rýchlejšia ona, inokedy som zas vo vedení ja. Na niektorých miestach ma poprosí, aby som spomalil, ja jej ale odpoviem, že o rok mi bude hovoriť, aby som zrýchlil.“

Selena sa usiluje o to, aby zdolala najvyšší vrch Zeme. V minulosti na Mount Everest dokázal vystúpiť 13-ročný chlapec menom Jordan Romero pochádzajúci z Kalifornie. Zdá, sa že pre túto výzvu má Selena ešte dostatok času. Jej odvaha a chuť pokračovať zaujali aj širokú verejnosť. Pakistanské médiá ju dokonca nazývajú odvážnou a nebojácnou princeznou hôr.

Prečítajte si tiež:
Zásah do súkromia? Google si nahráva tvoj hlas. Nahrávky si vieš vypočuť a odstrániť

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií