Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Krepovačka: 6 krokov, ako zachrániť riedke vlasy bez objemu!

Krepovačka vás zbaví problémov s rýchlo sa mastiacimi riedkymi vlasmi bez objemu. Toto je trik, ktorý sme vyskúšali na vlastnej koži.

Nie každá žena je obdarovaná bohatými hustými vlasmi. Často sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy ženy. Ako si tú svoju vyšperkovať? Dá sa to urobiť úplne jednoducho. Ale pozor, tento trik si môže dovoliť každá.

Krepovačka mi zachránila život

Krepovačka na vlasy alebo krepovacie kliešte slúžia na vytvorenie bohatého objemu vlasov. Robia tak pomocou malých zúbkov, ktorými na vlasoch vytvárajú vlnky. Vlnky jednotlivé vlasy od seba aj od pokožky hlavy oddeľujú, a tak vytvárajú bohatý efekt objemných vlasov.

krepovačka
Zdroj: Mária Šmilňáková

Vďaka spôsobu, akým vlasy tvaruje, nebudete mať až takú potrebu umývať si ich. Vlasy totiž vydržia dlhšie krásne a bez mastnoty. Za krepovačku zaplatíte od 10 eur vyššie. Závisí od vašich preferencií a od toho, či chcete ku krepovačke aj iné nadstavce. Mnoho výrobcov totiž ponúka všelijaké doplnky.

Ako na to?

Ku každej krepovačke vám príde v balení aj návod na použitie. My vám však ponúkame univerzálny návod na používanie krepovačky.

  1. Krepovačku zapojte do elektriny a nastavte teplotu. Existujú krepovačky aj bez možnosti nastavenia ľubovoľnej teploty. V tomto prípade dávajte pozor na to, aby sa vám nespálili vlasy.
  2. Vyberte si, kde chcete vlasy začať upravovať. Na temene hlavy si rozdeľte vlasy na dve časti, najlepšie štipcami. Jednu tretinu budú tvoriť vlasy nad čelom a spánkoch. Ostatné dve tretiny patria vlasom vzadu na hlave.

    krepovačka
    Zdroj: unsplash.com
  3. Je na vás, či začnete vpredu, alebo vzadu. Pre dobrý objem je dôležité vybrať si neveľký prameň vlasov a postupne od korienkov začať prikladať krepovačku. Do nej vlasy zavrite približne na tri až sedem sekúnd.
  4. Nepokračujte po úplne celej dĺžke vlasov. Najlepšie je prestať približne päť centimetrov od korienkov. Vlasy tak získajú krásny objem od pokožky hlavy a pekne splynú až k ich končekom.
  5. Nakrepované vlasy nezabudnite nastriekať lakom. Po dokončení môžete použiť aj stylingový púder na objem, ktorý vlasom dodá ešte väčšiu hustotu a záruku, že účes vydrží dlhšie.
  6. BONUS: Účes môžete doladiť napríklad diva vlnami. Tie si urobíte pomocou kulmy alebo žehličky na vlasy. Nechoďte s ňou však ku korienkom vlasov a nerobte malé vlnky. Od polovice dĺžky vlasov spravte väčšie vlny. Tak získate krásny objem po celej dĺžke vlasov.

Ak sa vám raz nebude chcieť bojovať s riedkymi vlasmi bez objemu, dajte si spraviť účes z copíkov. Veď ako hovorí kaderníčka Olga Oliková: Zmena môže vyzerať aj inak, než si len ostrihať alebo prefarbiť vlasy.“

Máte aj vy nejaké návody na bohatý účes s objemom? Podeľte sa oň s nami.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií