fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako si vybrať správny sprchový gél?

Starostlivosť o telo je rovnako dôležitá ako starostlivosť o tvár. Sprchové gély výrazne uľahčujú proces starostlivosti o pokožku, nevysušujú ju a nespôsobujú alergické reakcie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Je to kozmetický výrobok určený na čistenie tela pri sprchovaní. PH sprchových gélov sa zhoduje s pH pokožky, takže na rozdiel od mydla ju nevysušuje ani nedráždi. Aj ich zloženie je jemnejšie ako zloženie šampónov. Pri výbere sprchového gélu  musíte venovať pozornosť jeho kvalite a zloženiu. Nemal by obsahovať príliš veľa alkalických zložiek. Výrobca na obale spravidla uvádza pre aký typ pokožky, je výrobok určený. 

 

Podľa typu pokožky sú prípravky určené:

  • pre suchú;
  • pre mastnú a problematickú;
  • pre normálnu;
  • pre citlivú;
  • univerzálne výrobky pre všetky typy.

 

Podľa účelu ich delíme na:

Hydratačné

Obsahujú zvlhčujúce a zmäkčujúce látky, zvlášť vhodné pre suchú a citlivú pokožku. Použitie tohto typu je dôležité v lete, kedy je telo vystavené slnečnému žiareniu. Účinne zložky gélu pokrývajú telo špeciálnym filmom, ktorý zabraňuje strate vlhkosti. Pokožka sa stane lesklou, dobre upravenou a zdravou.

 

Výživné

Obohatené o vitamín E a oleje, často majú štruktúru krémového gélu. Mali by sa požívať najmä v zime, pretože vietor a mráz zbavujú pokožku výživných látok a vitamínov.  Ktorýkoľvek sprchový gél môžete si vybrať kliknutím na link: https://makeup.sk/categorys/199069/

 

Prečítajte si tiež:
Ste tehotná? Toto je 8 cvikov, ktorým by ste počas tehotenstva mali venovať pozornosť

Antibakteriálne

Obsahujú zložky, ktoré bránia množeniu baktérií a zbavujú telo nepríjemného zápachu. Nemali by sa používať každý deň, pretože môžu výrazne znížiť imunitu pokožky.

 

Tonizujúce

Majú osviežujúcu arómu – ideálne pre začiatok dňa. Produkty obsahujú povzbudzujúce zložky: éterické oleje, pomaranč, citrón, mätu, kofeín a korenie (škoricový olej).

 

Peelingové

Obsahujú častice, ktoré vykonávajú ľahkú exfoliáciu pokožky. Výrobok preniká hlboko do pokožky, odstraňuje nečistoty, dodáva pokožke výživné a zvlhčujúce látky.

 

Typy sprchových gélov

 

Existuje veľké množstvo rôznych sprchovacích gélov. Líšia sa zložením, konzistenciou, vôňou a farbou.

  • Sprchové gély „2 v 1“ sú špeciálne vyvinuté pre mužov. Tieto sprchové gély môžu slúžiť aj ako šampón. Spravidla sa do týchto výrobkov pridáva mentol, ktorý má stimulačný a chladiaci účinok.
  • Pre deti boli vyvinuté špeciálne sprchové gély, ktorých zloženie je čo najprirodzenejšie. Často sú doplnené o hydratačné oleje a bylinné extrakty, ktoré majú antiseptické vlastnosti.
  • Niektoré sprchové gély môžu zároveň pôsobiť ako peeling. Môžu obsahovať častice marhuľových jadier alebo kávy, ktoré majú dobrý abrazívny účinok, takže vynikajúco odstraňujú odumreté bunky pokožky počas umývania.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj makeup
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií