Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jednoduchá starostlivosť o tvár, ktorú by sme mali robiť každý deň

Starnutie je bohužiaľ nezvratným javom. Prvé vrásky, strata pružnosti, príznaky nedostatku spánku – to všetko sa skôr alebo neskôr stane naším spoločníkom. Preto neoddeliteľnou súčasťou života každej ženy, najmä v jej zrelom veku, by mala byť ošetrujúca kozmetika.

Dnes máme v ponuke tisíce rôznych produktov, ktoré pomôžu pleti oddialiť prvé vrásky a redukovať známky starnutia. Pozrite si našu jednoduchú rutinu na predĺženie mladosti pleti.

Najprv čistíme a tonizujeme!

Aby sa krém / lotion / sérum lepšie vstrebal do pokožky, tá musí byť správne pripravená. Tvár vyčistite od všetkých nečistôt a to buď odličovacím mliekom alebo čistiacim gélom. Tie dobre odstraňujú make-up, pokožku hydratujú, zatiaľ čo oleje v ich  zložení pôsobia upokojujúco.

Čistenie zafixujte tonikom. Mnohí tento krok ignorujú, pretože ho považujú za stratu peňazí. Ale tu sa určite mýlia. Pleťové tonikum dokončí čistenie, odstráni posledné zvyšky dekoratívnej kozmetiky a odumreté bunky, upokojí a vyváži hladinu hydratácie.

Taktiež pripraví pokožku na ďalšie kroky starostlivosti. Aspoň raz týždenne si doprajte peeling.

starostlivosť o tvár
zdroj: makeup.sk

Denná starostlivosť o tvár

Zakončite svoj rituál denným krémom, aby ste pleť ochránili pred rôznym znečistením. Krém na tvár si zvoľte podľa vášho typu pleti. Nesmie byť bez spf, ktorý hrá dôležitú úlohu v boji o mladistvú pleť.

starostlivosť o tvár
zdroj: makeup.sk

Odporúčame krémy s kyselinou hyalurónovou alebo koenzýmom Q10, ktoré pleť vypínajú. V žiadnom prípade nevynechávajte oblasť krku ani dekoltu. Čoraz viac žien po prekročení tridsiatky dáva prednosť použitiu sér. Je známe  že poskytujú silnejší účinok a pôsobia okamžite. Sú oveľa koncentrovanejšie a obsahujú viac aktívnych zložiek, ktoré prenikajú hlboko do epidermy a zlepšujú stav pokožky zvnútra. Stačí pár kvapiek!

Nočná starostlivosť

Rušný deň v práci sa skončil a konečne  ste doma. Je čas pripraviť si tvár na spánok. Na to budete potrebovať nočný krém, ktorý pokožku vyživuje, upokojuje a podporuje regeneráciu buniek. Osobitná starostlivosť o tvár, by sa mala venovať oblasti očného okolia. Všetci dobre vieme, aká citlivá a nebezpečná je táto oblasť. Práve tam sa objavia prvé vrásky, ktoré najrýchlejšie prezradia váš vek. Preto je dôležité zaviesť do svojej beauty-výbavy očný krém proti vráskam.

Takéto výrobky boli vyvinuté špeciálne pre tenkú a jemnú pleť a preto majú v tejto oblasti maximálny účinok. Ak trpíte tmavými kruhmi pod očami, doprajte si raz za čas masáž tváre. Skúste si vyhradiť 1-2 dni v týždni na omladzujúcu masku a čoskoro uvidíte, ako sa vám pokožka odvďačí pružnosťou a zdravím!

Zdroj makeup
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií