fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slováci vymysleli unikátny systém! U lekára už nemusíte čakať. TOTO si vybavíte online

Potrebujete ísť k lekárovi, ale nechcete tráviť čas v čakárni? Slovenskí IT- čkári vymysleli skvelý online systém. Lekárom aj pacientom šetrí drahocenný čas, v období pandémie chráni ich zdravie a môže zachrániť aj život. Pravidelné návštevy u lekára vybavíte rýchlo a jednoducho cez internet alebo SMS.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ukončite niekoľkohodinové sedenie v čakárni u lekára vďaka slovenskému online systému, do ktorého sa môžete zaradiť odkiaľkoľvek pomocou online účtu cez portál ecasenka.sk alebo cez SMS.

Čo je eČasenka?

eČasenka je moderná čakáreň, ktorá je vždy s vami. Má už takmer 5 miliónov spokojných zákazníkov – pacientov a lekári si systém nevedia vynachváliť. Bezpečný spôsob pre organizáciu lekárskych služieb sa na Slovensku začína stávať samozrejmosťou. Buďte súčasťou zmeny a modernizácie zdravotníctva, vážte si čas a zdravie vášho lekára, ale i vás samotných.

Slováci sa hecli, a preto si môžete na diaľku overiť, koľko ľudí čaká na návštevu k lekárovi a zaradiť sa do poradia, a to podľa času alebo akútnosti. Medzitým môžete byť doma, v práci alebo si vybaviť iné veci. Systém vás dopredu upozorní, že čoskoro budete na rade a je čas vrátiť sa do ambulancie.

Druhou možnosťou na zaradenie do poradia je využiť kiosk priamo v čakárni, ktorý vám vytlačí číslo. Na lístku nájdete identifikačný kód, ktorý môžete zadať do SMS a požiadať o službu privolania. Keď budú pred vami len 3 pacienti, na mobil dostanete upozornenie a jednoducho sa vrátite do čakárne. Poradové čísla sa zároveň zobrazujú na obrazovke v čakárni. Nájdete tam číslo pacienta, ktorého vybavuje lekár, ale aj poradové číslo pacienta u sestry. Aj bez privolávacieho systému teda uvidíte, kedy bude rada na vás. Ušetrite hodiny na produktívnejšie aktivity a nestrácajte čas v čakárni.

Prečítajte si tiež:
6 cvikov z jogy na uvoľnenie vašich napätých svalov

Čo ešte môžete urobiť online?

  • predpísať e-recept cez internet
  • žiadosti a potvrdenia online (PN, OČR, potvrdenie o prekonaní Covid-19, atď.)
  • výsledky vyšetrení priamo do SMS
  • zaradiť do poradia v ambulancii na diaľku
  • privolanie do čakárne cez SMS
  • objednať sa k lekárovi na iný deň
  • online konzultácia s lekárom cez videohovor
  • dotazník COVID-19 (základné otázky na kvalifikované posúdenie stavu pacienta v domácej karanténe)

Žiadosti a potvrdenia z pohodlia domova

Používanie eČasenky je veľmi jednoduché a intuitívne, zvládne to úplne každý bez ohľadu na vek. Okrem objednania môžu pacienti využiť aj konzultáciu cez videohovor alebo stále viac obľúbenú možnosť žiadostí, potvrdení a predpisov e-receptov z domu. Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí užívajú pravidelné lieky, zabudnite na vyvolávanie zaneprázdnenej sestričke či stratu celého dňa, kým k lekárovi prídete, vystojíte si radu, aby ste nakoniec dostali recept na lieky a zdravotné pomôcky. To už môžete vybaviť cez SMS alebo internet. Nájdite svojho lekára podľa mena, špecializácie alebo lokality a vyplňte základné údaje – meno, dátum narodenia alebo rodné číslo a lieky, ktoré potrebujete. Samotný lekár posúdi, či vašu žiadosť schváli alebo zamietne. O vybavení budete informovaní formou SMS správy. Vybavenie e-receptov, PN či iných potvrdení tak zvládnete rýchlo a jednoducho. Navyše sa nevystavujete žiadnej hrozbe. Obmedzenie počtu pacientov v čakárni znižuje riziko prenosu chorôb a zvyšuje ich komfort.

Prečítajte si tiež:
4 tipy, ako originálne a vkusne skombinovať trendy ozdobné popruhy HARNESS

Uľahčuje prácu lekárom

Lekári v prvom rade oceňujú zrýchlenie a zefektívnenie ich práce. Ani sestričky nemusia strácať čas pri organizácii pacientov, tento systém sa o to naplno postará. Zdravotný personál sa tak môže venovať tomu hlavnému – liečeniu a pomoci pacientom.

Poradový systém a kiosk v čakárni si každý lekár môže nastaviť podľa svojich potrieb a ordinačných hodín. Môže tiež obmedziť počet pacientov na jeden deň. Veľkou výhodou sú aj oznamy od lekárov pre zaregistrovaných pacientov na ečasenke. Nalepený papierový odkaz na dverách ambulancie sa už postupne stáva minulosťou.

Vypisovanie žiadostí a potvrdení online je pre lekárov veľký šetrič času. Služby bezkontaktného styku s pacientami sú pre lekárov aj chorých veľkou výhodou, obzvlášť v období pandémie.

Poplatky

Za objednanie k lekárovi nič neplatíte. Zaradiť do poradia sa môžete úplne zadarmo, manipulačný poplatok sa však platí za nadštandardné služby ako privolanie cez SMS (upozornenie, že čoskoro bude rada na vás) alebo za informačnú SMS, pokiaľ chcete na diaľku zistiť, aké číslo sa práve vybavuje. V zaradení s privolaním je táto služba už v cene. Ak sa objednáte k lekárovi na dni dopredu, SMS pripomienku o blížiacom sa termíne dostanete zdarma, pretože je generovaná automaticky. Predpis liekov a žiadosti sú spoplatnené symbolickou sumou podľa platného cenníka.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj ecasneka
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií