fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kresťanskí demokrati vyhrali podľa exit pollov voľby v Severnom Porýní-Vestfálsku, predbehli Scholzovu stranu

Hlas Kresťanskodemokratickej únii Nemecka v nedeľňajších voľbách podľa odhadov dalo 35 percent voličov.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.5.2022 (Webnoviny.sk) – Voľby v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko podľa volebných prieskumov sú úderom pre Sociálnodemokratickú stranu Nemecka (SPD) kancelára Olafa Scholza. Podpora pre Kresťanskodemokratickú úniu Nemecka (CDU) totiž mierne stúpla a hlas jej podľa exit pollov odovzdalo 35 percent voličov.

Vysielacia spoločnosť WDR informovala, že SPD podľa odhadov získala 27,5 percenta hlasov, Zelení si prilepšili na 18,5 percenta a Slobodná demokratická strana (FDP) klesla na 5 percent hlasov.

Kresťanskí demokrati v Severnom Porýní-Vestfálsku vládnu spolu so slobodnými demokratmi od roku 2017. Ak sa volebné prieskumy potvrdia, úradujúci premiér Severného Porýnia-Vestfálska Hendrik Wüst by musel vytvoriť koalíciu so sociálnymi demokratmi alebo Zelenými. Reálna by bola aj koalícia sociálnych demokratov, Zelených a slobodných demokratov.

Viac k témam: Voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Kresťanskí demokrati vyhrali podľa exit pollov voľby v Severnom Porýní-Vestfálsku, predbehli Scholzovu stranu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií