fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kuleba opäť nepochodil so žiadosťou o raketové systémy u izraelského premiéra, Lapid krajine prisľúbil inú pomoc

Pomoc Ukrajine Izrael doteraz obmedzil na humanitárnu oblasť.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba detailne diskutoval s izraelským premiérom Jairom Lapidom o žiadosti Kyjeva o systémy a technológie protivzdušnej a raketovej obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Hovoril som s premiérom Jairom Lapidom a informoval som ho o nevysloviteľnom utrpení, stratách na životoch a deštrukcii spôsobenej ruskými raketami a iránskymi dronmi,“ uviedol Kuleba. Informuje o tom web The Guardian.

Izrael síce odsúdil ruskú inváziu na Ukrajinu, ale vyjadril sa, že nebude Kyjevu dodávať zbrane. Pomoc Ukrajine Izrael obmedzil na humanitárnu oblasť s odôvodnením, že si želá pokračovanie spolupráce s Moskvou v susednej Sýrii.

Nedávno však Izrael ponúkol, že pomôže Ukrajincom pri vývoji systému varovania civilistov pred vzdušnými útokmi. Úrad izraelského predsedu vlády uviedol, že izraelský premiér Kulebovi opäť potvrdil, že jeho krajina podporuje Ukrajinu a vyjadril hlboké znepokojenie z vojenských vzťahov medzi Iránom a Ruskom.

Viac k témam: Raketové systémy, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk – Kuleba opäť nepochodil so žiadosťou o raketové systémy u izraelského premiéra, Lapid krajine prisľúbil inú pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
McDonald’s opäť otvorí svoje prevádzky na Ukrajine, ide o snahu aspoň symbolicky navodiť pocit normálneho života
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií