fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Len pre silné povahy! Muž trpiaci smrteľnou dávkou radiácie prosil lekárov, aby ho nechali zomrieť. Stal sa pokusným králikom krutých výskumov

Máte tip? napíšte nám mailom

Hisashi Ouchi, muž zasiahnutý vysokou dávkou rádioaktívneho žiarenia, so slzami v očiach prosíkal lekárov, aby ho viac netrápili a nechali ho zomrieť. Tí však jeho žiadosť ignorovali a sústavne ho oživovali, čím mu spôsobovali nevydržateľné muky. Stal sa doslova pokusným králikom brutálnych vedeckých výskumov. 

Vyliečiť pacienta zasiahnutého vysokou radiáciou lekári nedokážu ani v 21. storočí. Ak je človek vystavený nadmernému ožiareniu, spôsobí to nenapraviteľné škody na jeho zdraví. Jediným vykúpením po dlhom, pomalom a bolestivom boji je pre pacienta, bohužiaľ, smrť. V roku 1999 sa však lekári v Japonsku rozhodli využiť takéhoto človeka ako objekt svojich výskumov a dospeli k skutočne nehumánnym a mučiacim pokusom.

youtube.com

30. septembra 1999 sa traja technici, pracujúci v spoločnosti JCO, zameranej na výrobu paliva do jadrových reaktorov, stali obeťami tragickej nehody. Keď liali siedmu nádobu roztoku dusičnanu uránu do sedimentačnej nádrže, začala sa štiepna reakcia. Došlo k uvoľneniu intenzívneho gama žiarenia a veľkého toku neutrónov. Hisashi Ouchi bol z trojice najbližšie pri nádrži, a tak mal pre neho tento výbuch, sprevádzaný modrým bleskom, najhoršie následky. Vyšetrovaním sa zistilo, že v nádrži sa nachádzalo až  16 kg uránu, pričom povolené množstvo, ktoré mohlo byť do nej vložené, bolo len 2,4 kilogramu.

youtube.com

Až do tragédie vo Fukušime bola táto civilná jadrová havária považovaná za najhoršiu v histórii Japonska. Hisashi Ouchi dostal dávku až 17 sievertov. Pre porovnanie, množstvo ktorému sa môže pracovník jadrovej elektrárne v Japonsku vystaviť ročne, aby nebolo jeho zdravie v ohrození, je 50 milisievertov. Teraz už teda chápete, aké neuveriteľné množstvo radiácie zasiahlo jeho telo. Hisashi Ouchi je jediná osoba na celom svete, ktorá bola zasiahnutá takouto enormnou dávkou radiácie za tak krátky čas.  Všetky jeho chromozómy boli ihneď zničené a počet bielych krviniek mu klesol takmer na nulu. Povrch jeho tela bol spálený a orgány sa vyznačovali vážnymi známkami poškodenia. Ouchi napriek tomu prejavoval známky života. Čo však nasledovalo po príchode do nemocnice, by vám nenapadlo ani v tom najhoršom sne.

Prečítajte si tiež:
Má 26 rokov a neváži viac 5-ročné dieťa. Mladej anorektičke lekár povedal, že môže hrať v horore
youtube.com

Lekárom bolo po zdravotnej prehliadke pacienta ihneď jasné, že Ouchi trpí zraneniami nezlúčiteľnými so životom. Neexistovala liečba, ktorá by navrátila jeho orgány alebo telo do pôvodného stavu. Rozhodli sa pre iné “využitie”. Napriek vlastnej vôli sa Hisashi Ouchi stal ich pokusným králikom. Bolo mu podaných množstvo experimentálnych liekov, dokonca si na ňom “trénovali” aj techniky transplantácie kože. Dokonca ako prvý na svete podstúpil periférnu transplantáciu kmeňových buniek, na čo boli lekári na seba patrične pyšní. Zažíval však pri tom neskutočné muky a každý ďalší deň nažive bol preňho hotovým peklom na zemi. Po týždni týchto nehumánnych experimentov zo seba z posledných síl dostal mrazivú prosbu: „Už to ďalej nezvládam a nechcem znášať, nie som predsa žiadne zviera! Prosím, nechajte ma v pokoji zomrieť!” Lekári však jeho srdcervúcu prosbu ignorovali a nechali ho v mučivým bolestiach zomierať pomalou smrťou ďalšich neuveriteľných 80 dní!

Keď mu zlyhalo srdce, 27. novembra, lekári ho oživovali 70 minút, až sa im pomocou transfúzie krvi a rôznych liekov podarilo predĺžiť mužove mučenie o ďalších 24 dní. Hisashi Ouchi definitívne podľahol niekoľkonásobnému zlyhaniu orgánov 21. decembra 1999 a lekári už v tomto prípade našťastie nedokázali urobiť nič. Najmrazivejšie na tomto prípade je, že hoci išlo o mučenie, nebolo to trestne stíhané. Oficiálnou verziou totiž bolo znenie, že lekári mužovi po celý čas pomáhali a snažili sa ho priviesť späť do normálneho života. Skutočnosť však bola taká, že Hisashi Ouchi musel takmer tri mesiace v tichosti trpieť neskutočné bolesti, ktorým sa nevyrovná ani najbrutálnejšie stredoveké mučenie.

Prečítajte si tiež:
Rakúsky fotograf Gero Fischer prichádza do slovenského Ríma. Tešiť sa môžete na vernisáž aj besedu o fotografii, migrácii či diaspórach
youtube.com

 

Zdroj: interez.sk

Foto: youtube.com

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií