fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prišiel čas na letecké taxíky! Uber bude v New Yorku voziť zákazníkov malými vrtuľníkmi

Máte tip? napíšte nám mailom

Populárny Uber už skôr predstavil koncept pod názvom Uber Elevate či Uber Air. Ide o letecké taxíky s kolmým štartom a konkrétna služba dnes nesie názov Uber Copter, píše The New York Times.

Letecké taxíky v New Yorku budú voziť zákazníkov za pomoci malých vrtuľníkov, skrátia tak cestovanie na krátke vzdialenosti v preplnenom veľkomeste. Uber už skôr predstavil model stroja, ktorý čosi také dokáže, teraz sa však predstavy stávajú skutočnosťou.

Americký gigant nemieni čakal celé roky na spustenie svojho projektu, chce byť prvou a v tejto oblasti revolučnou značkou, ktorá si pripíše prvenstvo v podobe leteckej taxi služby.

Letecké taxíky budú preto v New Yorku lietať už budúci mesiac.

Od 200 dolárov

Americké mesto na východnom pobreží sa stane prvým miestom, kde Uber prisľúbil skrátenie cesty na tridsať minút. Služba Uber Copter chce zaistiť predovšetkým rýchly presun medzi Manhattanom a letiskom JFK, a to vrátane potrebných pozemných presunov.

Zákazníci si tak budú môcť 8-minútový let objednať už od 9. júla.

A čo cena? Taxíky na spomínanej trase (Manhattan –JFK) stoja 200 až 225 amerických dolárov.

V marci minulého roku musel Uber z nášho trhu oficiálne odísť. Občianske združenie koncesovaných taxikárov vtedy podalo na túto prepravnú spoločnosť sťažnosť, že odchádzajú zákon a nesplňujú podmienky na prepravu osôb. Medzičasom sa však zákon zmenil a americkej prepravnej službe vznikla na Slovensku konkurencia v podobe Bolt (Taxify) a Hopinn.

Prečítajte si tiež:
Kúpil bábiku posadnutú diablom za 900€ a teraz to trpko ľutuje: Toto stvára diabolská hračka novému majiteľovi

V Bratislave tak môžu zákazníci Uber využívať od 25. apríla tohto roka.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií