fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Líder rebríčka ATP Carlos Alcaraz vynechá pre zranenie brušného svalstva zvyšok sezóny, posledný duel musel skrečovať

Španielsky tínedžer v závere tohto kalendárneho roka bude musieť vynechať tradičný Turnaj majstrov i finálový turnaj Davisovho pohára.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.11.2022 (Webnoviny.sk) – Svetová tenisová jednotka, Španiel Carlos Alcaraz, vynechá zvyšok tohtoročnej sezóny. Dôvodom je zranenie brušného svalstva, ktoré si privodil počas turnaja ATP vo francúzskom Paríži.

Devätnásťročný Alcaraz skrečoval piatkový štvrťfinálový duel na spomenutom podujatí proti Nórovi Holgerovi Runemu v tajbrejku druhého setu a po následných lekárskych vyšetreniach zverejnil šampión tohtoročného grandslamového turnaja US Open podrobnosti o svojom zranení.

Namiesto turnajov zotavovanie

„Bohužiaľ, toto je výsledok môjho zranenia: natrhnutie vnútorného šikmého svalu v ľavej časti brušnej steny s odhadovanou dobou zotavenia šesť týždňov,“ napísal Alcaraz na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Španielsky tínedžer tak v závere tohto kalendárneho roka bude musieť vynechať tradičný Turnaj majstrov i finálový turnaj Davisovho pohára.

„Je pre mňa ťažké a bolestivé vynechať tieto dve podujatia, ktoré sú pre mňa také dôležité, ale jediné, čo môžem urobiť, je byť pozitívny a sústrediť sa na svoje zotavenie,“ povedal Alcaraz.

V Turíne si zahrá Fritz

Turnaj majstrov sa uskutoční od 13. do 20. novembra v talianskom Turíne, Alcaraza na ňom nahradí Američan Taylor Fritz. Finálový turnaj Davisovho pohára sa bude konať od 23. do 27. novembra v španielskej Málage.

Prečítajte si tiež:
Carlos Alcaraz vyhral US Open a stal najmladšou jednotkou svetového rebríčka ATP v histórii (video)

Alcaraz zakončil pozoruhodnú sezónu s bilanciou 57:13 a piatimi titulmi. V septembri sa stal najmladšou svetovou jednotkou v počítačovom rebríčku ATP od jeho začiatku v roku 1973.

Viac k témam: ATP Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Líder rebríčka ATP Carlos Alcaraz vynechá pre zranenie brušného svalstva zvyšok sezóny, posledný duel musel skrečovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií