Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lidl GB bude predávať aj menšie ovocie a zeleninu, vplyv má na to sucho

Reťazec uviedol, že chce predísť tomu, aby úplne dobré, kvalitné produkty išli do odpadu.

25.8.2022 (Webnoviny.sk) – Diskontný maloobchodný reťazec Lidl vo Veľkej Británii oznámil, že bude predávať aj menšie ovocie a zeleninu, ktoré ovplyvnilo sucho. Chce tak podporiť farmárov a zabezpečiť, že potraviny nebudú smerovať do odpadu.

Reťazec tak bude do svojho sortimentu zahŕňať aj produkty s inou veľkosťou, na akú sú kupujúci zvyčajne zvyknutí. Firma uviedla, že tento prístup „pomôže predísť tomu, aby úplne dobré, kvalitné produkty išli do odpadu“. Informuje o tom portál news.sky.com.

Generálny riaditeľ Lidl GB Ryan McDonnell vyzval ostatné supermarkety, aby nasledovali tento príklad. „Farmári po celej krajine čelia v tomto roku veľkým ťažkostiam pre extrémne počasie, ktoré zažili počas letných mesiacov. Hoci prichádzajúce plodiny môžu vyzerať trochu inak ako tie, na ktoré sme všetci zvyknutí, stále ide o tú istú skvelú britskú kvalitu,“ povedal McDonnell. „Chceme preto prejaviť podporu našim dodávateľom spoluprácou pri nachádzaní riešení,“ dodal.

Viac k témam: Ovocie, Zelenina
Zdroj: Webnoviny.sk – Lidl GB bude predávať aj menšie ovocie a zeleninu, vplyv má na to sucho © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií