fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lídri 27 členských štátov schválili Ukrajine a Moldavsku štatút kandidátskej krajiny na členstvo

Ukrajina o členstvo v EÚ požiadala necelý týždeň po tom, ako sa 24. februára stala terčom ruskej invázie.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.6.2022 (Webnoviny.sk) – Európska únia sa dohodla, že Ukrajine poskytne štatút kandidátskej krajiny na členstvo v bloku. Do pohybu sa tak dá proces, ktorý bude pravdepodobne trvať roky. Ukrajina o členstvo v EÚ požiadala necelý týždeň po tom, ako sa 24. februára stala terčom ruskej invázie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rozhodnutie lídrov 27 členských krajín Európskej únie udeliť Ukrajine štatút kandidáta na členstvo bolo pre blok nezvyčajne rýchle. Avšak vojna na Ukrajine a žiadosť Kyjiva o rýchlej posúdenie žiadosti predstavovali naliehavosť tejto otázky.

EÚ udelila štatút kandidátskej krajiny na členstvo aj Moldavsku. Získanie členstva by však mohlo trvať roky alebo aj desaťročia.

Oba štáty musia splniť celú škálu detailných ekonomických a politických podmienok, vrátane záväzku uplatňovania právneho štátu a ďalších demokratických princípov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Celoeurópska aliancia, členstvo v Európskej úniii, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Lídri 27 členských štátov schválili Ukrajine a Moldavsku štatút kandidátskej krajiny na členstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zelenskyj: Ukrajina je od začiatku vojny stranou dobra a Rusko prehrá
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií