fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Liečivé polodrahokamy podľa zverokruhu: Ktoré vás zaručene ochránia?

Polodrahokamy sú nielen krásne, ale ľudia už od nepamäti veria aj v ich liečivú silu. Najlepšie je vyberať si  ten najvhodnejší podľa znamenia, pretože vtedy majú doslova magickú moc.

Máte tip? napíšte nám mailom

Keď sa povie slovo drahokam alebo polodrahokam, ľudia si často predstavia drahé a honosné šperky, ktoré sa lesknú a pútajú pozornosť svojimi farbami. Už dávno sa verilo v ich liečivú silu, ktorá pomáhala nielen na zdravotné ťažkosti. Niektoré polodrahokamy majú posilniť ducha, naučiť trpezlivosti, viere v seba samého, ochrániť lásku alebo odohnať všetko zlé. Boli to talizmany, ktoré strážili svojich nositeľov. Dnes si z polodrahokamov môžete kúpiť náramky, náušnice, prstene i prívesky a pekné ozdoby do domácnosti.

polodrahokamy podľa znamenia
Zdroj: Pixabay.com

Polodrahokamy podľa znamenia

Každé znamenie zverokruhu má svoje jedinečné kladné a záporné stránky. Priradenie polodrahokamov  k znameniam nie je žiadnou novinkou a každý si môže vybrať ten svoj:

 • Kozorožec – Mesačný kameň, Labradorit, Ametyst, Lazurit, Krišťáľ, Obsidián, Turmalín, Čierny ónyx, Zafír, Beryl, Krištáľ s vrastlicami turmalínu, Čierne perly, Záhneda, Ohnivý opál
 • Vodnár – Labradorit, Tyrkys, Krišťáľ, Jaspis, Fluorit, Amazonit, Akvamarín, Zafír, Chryzokol
 • Ryby – Mesačný kameň, Tyrkys, Ametyst, Lazurit, Turmalín, Jadeit, Jaspis, Akvamarín, Biele perly, Opál
 • Baran – Granát, Ametyst, Diamant, Karneol, Rubín, Magnetit, Hematit
 • Býk – Achát, Ruženín, Malachit, Citrín, Aventurín, Zirkón
 • Blíženci – Tyrkys, Jantár, Citrín, Akvamarín, Topás, Biele perly, Chryzoberyl, Biotit
 • Rak – Mesačný kameň, Rubín, Turmalín, Jadeit, Aventurín, Biele perly, Opál
 • Lev – Granát, Diamant, Krištáľ, Rubín, Jantár, Citrín, Beryl, Topás, Smaragd
 • Panna – Ametyst, Tigrie oko, Lazurit, Jantár, Jaspis, Citrín, Peridot (Olivín), Biotit
 • Váhy – Diamant, Ruženín, Obsidián, Turmalín, Jadeit, Akvamarín, Unakit, Chryzokol, Topás
 • Škorpión – Granát, Achát, Rubín, Obsidián, Turmalín, Topás, Opál, Chryzopras, Grosulár
 • Strelec – Tyrkys, Lazurit, Aventurín, Zafír, Topás, Opál, Zirkón, Dumortierit
Prečítajte si tiež:
TOTO MUSÍŠ VIDIEŤ: Takto vnímajú deti svojich rodičov - alkoholikov

Starostlivosť o polodrahokamy

Ak sa rozhodnete pre kúpu polodrahokamu, je dobré vedieť, ako sa oň starať. Väčšina z nich sa vyčistí, vyhladí a vytvaruje, aby boli nielen pekné, ale aj odolné voči poškodeniu. Šperky aj polodrahokamy z izieb je potrebné z času na čas vyčistiť od negatívnej energie, choroby alebo myšlienok. Na očistenie obyčajne pomáha tečúca voda, pod ktorou svoj kmeň podržíte. Ich energia sa nabíja buď pri mesačnom alebo dennom svetle. Následne je váš polodrahokam pripravený na plnenie si svojej znamenitej úlohy.

Netreba ich podceňovať

Vždy sa nájdu takí, pre ktorých sú to iba rozprávky a legendy,  neveria tomu, že by im nejaký kameň pomohol. Nevedia si predstaviť, ako môže náramok ochrániť lásku alebo zahnať negatívne myšlienky. Môžete sa stretnúť aj s názorom, že reči o polodrahokamoch patria do ezoterických obchodov alebo k veštkyni. Skeptik bude pochybovať o liečivom kameni, fanatik zasa presviedčať o jeho účinkoch. Pravdou ale je, že veľkú obľubu majú polodrahokamy u ľudí, ktorí sa snažia žiť spätí s prírodou a veria v jej nekonečnú silu. Aj keď je to neživá súčasť prírody, ukrýva sa v nich energia. Tú využívajú rôzni liečitelia i bežní ľudia, ktorí veria, že je prínosom pre psychické a fyzické zdravie.

Prečítajte si tiež:
Takto vyzerá naše telo pod mikroskopom. Zaujímavé, však?

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj polodrahokam

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií