fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ľudia v Sjevjerodonecku neprežijú zimu, odchádzajú z mesta pre nefunkčnú elektrinu či kanalizáciu

Okupačné úrady sa v meste snažia vytvoriť obraz „obnoveného života“.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.8.2022 (Webnoviny.sk) – Obyvatelia východoukrajinského okupovaného mesta Sjevjerodoneck za súčasných podmienok neprežijú najbližšiu zimu. Tvrdí to regionálny šéf vojenskej správy v Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„V Sjevjerodonecku nie je elektrina ani voda. Nefunguje ani kanalizácia. Mestu chýbajú špecialisti potrebnej úrovne na obnovu komunikácií. Takmer všetci ľudia, ktorí sa pokúsili vrátiť do mesta, tam zostali niekoľko dní, a potom si uvedomili, že v týchto podmienkach sa nedá prezimovať a opäť odišli,“ uviedol Hajdaj na platforme Telegram.

V meste boli podľa neho zničené areály obchodných reťazcov, z tohto dôvodu musia produkty dovážať z iných obcí. Hajdaj dodal, že okupačné úrady sa v meste snažia vytvoriť obraz „obnoveného života“. Dialo sa to napríklad vtedy, keď do Sjevjerodonecka prišla ruská televízia nakrútiť reportáž, ako Rusi rozdávajú miestnym obyvateľom balíčky s jedlom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ľudia v Sjevjerodonecku neprežijú zimu, odchádzajú z mesta pre nefunkčnú elektrinu či kanalizáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Okupanti v Sevastopoli kontrolujú po sérii výbuchov protibombové kryty. Gubernátor vyzval ľudí, aby nepanikárili
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií