fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lukašenko sa bojí reakcie spoločnosti na mobilizáciu a účasť vo vojne

Bieloruské úrady pozorne sledujú chaos, ktorý trvá v rámci takzvanej „čiastočnej mobilizácie” v Ruskej federácii.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.10.2022 (Webnoviny.sk) – Bieloruský prezident Alexander Lukašenko si je vedomý toho, že vyhlásenie čiastočnej mobilizácie v Bielorusku môže viesť k nepokojom v spoločnosti. Na svojom oficiálnom webe to v stredu uviedla ukrajinská rozviedka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Bieloruské úrady pozorne sledujú chaos, ktorý trvá v rámci takzvanej ‘čiastočnej mobilizácie’ v Ruskej federácii a chápu, že v prípade vyhlásenia čiastočnej mobilizácie v Bieloruskej republike situácia bude ešte komplikovanejšia a v krajine môže nastať sociálna explózia,” uvádza sa v správe rozviedky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Spravodajskí dôstojníci sa tiež domnievajú, že bieloruský režim si čoraz viac uvedomuje všetky nebezpečenstvá svojho rozhodnutia otvorene sa pripojiť k ruskej vojne proti Ukrajine. Lukašenko preto pokračuje v hlasných vyhláseniach a ukazuje ruskému vodcovi Vladimirovi Putinovi, že svojím konaním plní aliančné záväzky.

Viac k témam: Bieloruský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Lukašenko sa bojí reakcie spoločnosti na mobilizáciu a účasť vo vojne © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií