fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matovič si myslí, že po odchode SaS a Sulíka nebudú vo vláde konflikty. Čaká však spiknutie proti nemu

Predpokladá, že SaS spojí s inými opozičnými stranami na jeho odvolanie.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.9.2022 (Webnoviny.sk) – Po odchode SaS a Richarda Sulíka (SaS) nebudú vo vláde konflikty, myslí si minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Predpokladá, že SaS sa spojí s inými opozičnými stranami na jeho odvolanie. Povedal to v relácii televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom.

Viac o téme: Koaličná kríza

Podľa predsedu parlamentného finančného výboru Mariána Viskupiča (SaS) poslanci SaS v Národnej rade SR čakajú, kto sa bude uchádzať o ich hlasy v parlamente a dodal, že nik nemá istú ich podporu. Nechystá sa opustiť svoj post predsedu výboru. Matovič ho však vyzval na odstúpenie. Minister financií dodal, že počet predsedov výborov, ktorý má SaS, je v rozpore s parlamentnými tradíciami.

Viskupič sa tiež vyjadril, že sú prístupní rokovaniam o štátnom rozpočte na budúci rok, no podpora nie je istá. Podľa Matoviča si rozpočtové provizórium nemožno dovoliť. Nechcel odpovedať, či v prípade provizória pôjdu do predčasných volieb. Viskupič trvá na tom, že odstúpenie jedného človeka by zabezpečilo prežitie štvorkoalície a zvýšenie šancí na schválenie rozpočtu.

Prečítajte si tiež:
Advokátska kancelária RUŽIČKA AND PARTNERS oslavuje 30 rokov svojho pôsobenia na trhu megatransakciou

Viac k témam: Demisia, Koaličná kríza, menšinová vláda, pád vlády, rozpad vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič si myslí, že po odchode SaS a Sulíka nebudú vo vláde konflikty. Čaká však spiknutie proti nemu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií