fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Meloniová zložila prísahu, je prvou talianskou krajne pravicovou premiérkou od konca druhej svetovej vojny

Politička je prvou ženou na čele talianskej vlády.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.10.2022 (Webnoviny.sk) – Giorgia Meloniová sa stala prvou talianskou krajne pravicovou premiérkou od konca druhej svetovej vojny.

Štyridsaťpäťročná líderka strany Bratia Talianska, ktorá má neofašistické korene, v sobotu pred prezidentom Sergiom Mattarellom zložila prísahu. Politička je prvou ženou na čele talianskej vlády.

Po nej nasledovalo s prísahou 24 ministrov jej kabinetu. Piati ministri sú technokrati, ktorí nezastupujú žiadnu stranu. Šesť rezortov povedú ženy. Prvá schôdza kabinetu by sa mala uskutočniť v nedeľu.

Vládna koalícia pozostáva okrem Bratov Talianska z protiimigračnej Ligy Mattea Salviniho a konzervatívnej strany Forza Italia bývalého premiéra Silvia Berlusconiho.

Viac k témam: Talianska premiérka
Zdroj: Webnoviny.sk – Meloniová zložila prísahu, je prvou talianskou krajne pravicovou premiérkou od konca druhej svetovej vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií