Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Miesto, ktorého názov prebrala spoločnosť Apple. Zoznámte sa, toto je Yosemite.

Yosemite National Park, národný park, podľa ktorého Apple pomenovalo svoj OS!

Nádhera! Toto si povie každý návštevník, ktorý navštívi Yosemite, národný park situovaný v Kalifornii. Ak sa ti názov parku zdá povedomý, má to svoj dôvod. Operačný systém od Applu s názvom „Yosemite“ obsahuje kopu krásnych fotografií pôvodom práve z tohto parku.

Národný park bol založený v roku 1890 a každoročný počet návštevníkov je celkom slušný. Sú to približne 4 milióny zvedavcov, ktorí sa chodia kochať krásnou prírodou, ktorá je z 95% klasifikovaná ako púšť. Neuveriteľne útvary krásnych skál sa rozprestierajú na 11 kilometrov širokom kaňone, ktorý sa nachdáza v centrálnej Kalifornii.

Skala „El Captain„, jej názov taktiež prevzala spoločnosť Apple, je najvyššia skala zo žulového monolitu. „El Captain“ patrí medzi popredné horolezecké destinácie pre horolezcov z celého sveta.

Yosemite Falls„, vodopád ktorý je najväčší v Severnej Amerike a je z neho prekrásny výhľad na široké okolie, sa najviac oplatí navštíviť na jar, kedy sa vodopád skladá výlučne z topiaceho sa snehu.

2

Národný park „Yosemite“ je prostredie bohaté nie len na skaly a zeleň, ale aj na zver. V tomto parku možno nájsť až 400 druhov zvierat, ako napríklad Čierny medveď, Jelene, Mulice, Líšky, Kojoti a veľa ďaľších druhov zaujímavej zvery pohybujúcej sa v tejto nádhernej destinácii.

vlk

Ako sme už poznamenali vyššie, najlepšie bude, keď sa Národný park Yosemite vyberieš navštíviť na Jar, kedy možno vidieť prírodu tohto neuveriteľného parku v plnej kráse.

V tejto destinácii je dovolené kempovať, no miesto na kempovanie je obmedzené. Priestor na kemping si nájde približne 9300 ľudí. V parku možeš nájsť oblasti vymedzené pre rodiny s deťmi, ale aj pre tých, ktorí vlastnia kone a sú im poskytnuté trasy v rámci parku.

Ak sa vybereš kempovať v zime, moc sa nevzďaľuj od hlavných miest, bude to tak lepšie. Od neskorej jesene do jari sú niektoré miesta úplne nedostupné. Na cesty plné dobrodrúžstiev si pribaľ detailnú mapu, bez nej sa určite stratíš. Keď už ju zabudneš, rangeri menom „Yosemite park rangers“ ti poskytnú užitočné tipy a určite ti poradia, ako bezpečne prísť domov.

1

yosemite

3

Cathedral Peak, Tuolumne Meadows, Yosemite National Park

6

7

4

8

Ak ťa článok zaujal a patríš medzi obdivovateľov prírody alebo zaujímavosti z celého sveta, pridaj sa do fanklubu magazínu Klocher a čítaj tie najlepšie články medzi prvými. Už teraz sa môžeš tešiť na ďaľsi diel krásnych prírodných destinácii.

Zdroje: nationalparks.org, alshamble.com, anselmecapitalblog.com, cntraveler.com, etc.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií