fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mikulcovo ministerstvo obstaráva elektrocentrály a iné vybavenie na pomoc Ukrajine, chce tým predísť prípadnej migračnej vlne

Humanitárna pomoc podľa ministra vnútra Romana Mikulca pomáha Ukrajine zvládať krízové situácie spojené s nedostatkom komodít, ale zároveň pre Slovensko vytvára predpoklad na lepšie zvládnutie prípadnej vlny odídencov.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra SR momentálne obstaráva vybavenie, ktoré má obyvateľstvu Ukrajiny pomôcť prežiť zimné mesiace. Ako rezort informoval v tlačovej správe, konkrétne majú v úmysle zabezpečiť elektrocentrály (119 kusov), flisové deky (12 940 kusov), paplóny (2300 kusov), vankúše (2300 kusov), plachty (2 300 kusov) či posteľné súpravy (2300 kusov). Ministerstvo tiež pracuje na zabezpečení autolekárničiek.

Mnohí chcú ostať

Humanitárna pomoc posielaná na Ukrajinu nielen že pomáha zvládať krízové situácie spojené s nedostatkom komodít, ale zároveň vytvára predpoklad na lepšie zvládnutie prípadnej vlny odídencov,” uviedol minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Zároveň pripomenul, že mnoho občanov Ukrajiny chce na jej území aj ostať. Ak však nebudú mať vhodné podmienky na prečkanie zimy, neostane im nič iné, ako presunúť sa do bezpečných krajín, teda aj na Slovensko.

Poskytlo aj hasičské autá

Ministerstvo vnútra pripomína, že cez logistický hub na východe Slovenska od jeho otvorenia k 22. novembru prešlo na Ukrajinu 2 358 ton materiálu rôzneho druhu zaslaného aj z iných členských štátov Európskej únie v hodnote 47 636 531 eur. Slovensko tiež Ukrajine poskytlo napríklad hasičské autá Iveco Trakker, ktoré dnes zabezpečujú požiarnu ochranu v Užhorode a Dubivskej hromade.

Prečítajte si tiež:
Prezidentka Čaputová je na historicky prvej návšteve Švajčiarska, ktoré spolu so Slovenskom čelí podobným výzvam

Viac k témam: Humanitárna pomoc, krízová situácia, migračná kríza, Minister vnútra SR, pomoc Ukrajine
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulcovo ministerstvo obstaráva elektrocentrály a iné vybavenie na pomoc Ukrajine, chce tým predísť prípadnej migračnej vlne © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií