Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Milovníci kníh, spozornite: V súťaži Knižná Odysea môžete od Martinusu vyhrať až 186 kníh!

Na knihy za deň narazíme aj niekoľkokrát. Ak ich chcete vyhrať, pozrite sa na túto skvelú súťaž.

Zatiaľ čo niektorí sa ich po povinnej školskej literatúre nedotknú až do konca života, iní prečítajú pokojne aj 100 kníh za rok. Či už knihy milujete, alebo zatracujete, marec je mesiacom kníh. I keď by sme si mysleli, že táto oslava kníh je len nejakým výplodom súčasnej modernej spoločnosti, pravda je celkom odlišná.

Hastag.sk uvádza, že marec ako mesiac knihy sa datuje už od roku 1995 a práve vtedy sa začalo oslavovať pôsobenie Mateja Hrebendu Hačavského. Dôvod, prečo sa jeho meno spája s knihami, je ten, že napriek slepote bol vášnivým zberateľom kníh. Slováci aj Česi môžu byť na jeho činnosť a šírenie vedomostí skutočne hrdí.

Zdroj: Martinus.sk
Nechaj sa strnúť lákavými hádankami. Zdroj: Martinus.sk

Nová súťaž Knižná odysea 2

Pre vyzdvihnutie dôležitosti kníh si počas celého tohto mesiaca pripravil Martinus súťaž s názvom Knižná Odysea 2. Na každý deň v mesiaci je pripravená jedna planéta. Po jej rozkliknutí sa objaví hádanka napríklad v podobe obrázka, textu, osemsmerovky či videa. Následne po jej úspešnom vyriešení sa na druhý deň odomkne druhá planéta, ktorá umožňuje riešiť druhú hádanku.

Výhoda tejto hry spočíva v myšlienke, že sa do nej môžete zapojiť kedykoľvek, hoci aj dnes. Podmienkou je, že si musíte vyplniť všetky spätné hádanky, teda za každý jeden deň, ktoré ste doteraz nestihli. Motivácia pre hru je ale skutočne veľká. Za každú jednu splnenú hádanku môže človek vyhrať až tri knihy. To znamená, že za 31 marcových dní v prípade úspešného zvládnutia každej jednej „prekážky“ vrastie počet výhry na 93 kníh.

Svoju potenciálnu výhru môžete zdvojnásobiť kedykoľvek počas mesiaca nákupom knihy v Martinuse – možné je teda vyhrať až 186 kníh.

“Knihy sú ako zrkadlo. Vidíš v nich len to, čo už v sebe máš.” Christopher Paolini
,,Knihy sú ako zrkadlo. Vidíš v nich len to, čo už v sebe máš.” Christopher Paolini. Zdroj: unsplash.com

Súťažiaca Monika Krajčiová, ktorá študuje marketingovú komunikáciu, tvrdí: „Knižnú odyseu hrám, ako aj iné hry od Martinusu. Napríklad Knižnú šifru. Páči sa mi jej myšlienka, ktorou je nielen samotná prezentácia autorov a ich diel, ale možnosť osviežiť si pamäť, alebo do akej miery sa vyznám v literárnych dielach. Prostredníctvom rôznych prešmyčiek, hádaniek a podobne. Samotné lúštenie mi ide podľa mňa super, aj keď občas s nápovedami, ale zatiaľ mám všetko vylúštené spolu s jedným tajným bonusom.”

O Knižnú odyseu sa zaujímajú aj mnohé známe osobnosti. Youtuber Peter Popluhár v tomto videu gestami znázorňuje názov jednej knihy. Uhádnete ktorej?

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií