fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prvý v Európe: Trnavský Hollywood Burger by nadchol aj Gretu Thunberg

Máte tip? napíšte nám mailom

Pred pár rokmi bolo na Slovensku o burgroch sotva počuť, dnes si môžete vybrať hneď niekoľko miest, kde nájdete burger už v jedálnom lístku celkom bežne. Nájsť však kvalitne pripravený burger na domácej pôde nie je vôbec ľahké. Našťastie existuje ešte zopár takých, ktorí si na surovinách a samotnej príprave dajú naozaj záležať, čo dotvára ich jedlu pridanú hodnotu. Medzi nimi je aj trnavská prevádzka Hollywood Burger, ktorá sa môže pýšiť nie len tým, že polotovar u nich nenájdete ani omylom, no i ekologickým prístupom, ktorý my tak oceňujeme. No pekne po poradí. 

Žemle si pečú sami

Napriek tomu, že nie je chod takejto prevádzky jednoduchý, Hollywood burger si potrpí na to, aby všetko prešlo ich rukami. To znamená, že si vlastnoručne zamiesia i cesto na žemle, ktorých upečú desiatky za deň. Poctivé maslo a trpezlivé kysnutie – to je základ. Mäsko majú taktiež kvalitné od lokálneho dodávateľa, ktorý sídli pri Trnave.

Prvý v Európe: Trnavský Hollywood burger má pojazdnú kuchyňu na solárne panely 
Zdroj: Hollywood Burger

Kto je Boris a v čom je výnimočný? 

Nový foodtruck, predsa! Táto pojazdná kuchyňa s pomerne všedným menom všednou ani náhodou nie je. Nie je zvykom, že sa v gastro odvetví ľudia zaoberajú ekológiou. Postrehli ste nejaké gesto okrem veľkých “bezslamkových” kampaní? Boris je však iný. Vďaka jeho solárnym panelom mu vystačí na jeho fungovanie vonku len slnečná energia. Ako dlho? Až 10 hodín, vážení.

Prečítajte si tiež:
Leto je stvorené na piknik v prírode: Viete, čo všetko si so sebou vziať?
Zdroj: Hollywood Burger

Koho to bol nápad? A prečo je Boris práve Borisom?

Neuveríte, no dizajn celého foodtrucku si navrhol sám majiteľ prevádzky. A čím alebo kým sa inšpiroval? Údajne zákazníkom Borisom, na ktorého sa foodtruck, vraj, naozaj podobá.

Prvý v Európe

Áno, presne tak, čítate dobre. Hoci prevádzka Hollywood burger určite nie je prvá, ktorá sa venuje burgrom, je určite prvá v Európe, ktorá ich robí pomocou slnečnej energie. A to si zaslúži naozaj uznanie.

Zdroj: Hollywood Burger

Čím je prevádzka výnimočná?

Možno najmä tým, že burgrami naozaj žijú. Je to rodinná prevádzka, takže si môžete byť istí, že tam každý deň nájdete usmiatu maminu so synom. Tiež sa môžete tešiť zo štvrtočných lievancov či pravidelných eventov, kde budete musieť zdolať 2-kilový burger menom BigBoy aj s hranolčekmi. Mimochodom, túto výzvu ešte nikto zatiaľ nedal, trúfaš si? 

Prvý v Európe: Trnavský Hollywood burger má pojazdnú kuchyňu na solárne panely 
Zdroj: Hollywood Burger

Študentov ľúbia, dajú im viac za menej

Povedzme si narovinu, burger nepatrí k tým najlacnejším jedlám. No všetci ich milujeme, preto ich Hollywood burger chceli urobiť dostupnými všetkým. Študent si u nich dá klasickú výbavu s hranolčekami a dressingom za znesiteľných 7 eur. V pohode, nie?

Prečítajte si tiež:
Budú môcť transsexuáli v budúcnosti rodiť deti?
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií