Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Minimálna hodnota stravného lístka sa od septembra zvýši takmer na päť eur

Minimálna hodnota stravovacej poukážky tvorí 75 percent stravného pre pracovné cesty v trvaní od 5 do 12 hodín.

29.8.2022 (Webnoviny.sk) – Minimálna hodnota stravného lístka sa pre státisíce zamestnancov od začiatku septembra zvýši zo súčasných 4,50 eura na 4,80 eura. Dôvodom je nárast súm stravného pri pracovných cestách.

Vyplýva to z opatrenia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky o sumách stravného, ktoré nadobudne účinnosť od 1. septembra tohto roka.

Stravné sa v prípade 5 až 12 hodín trvania pracovnej cesty od budúceho mesiaca zvýši zo 6 eur na 6,40 eura, v prípade 12 až 18 hodín trvania pracovnej cesty z 9 eur na 9,60 eura a v prípade viac ako 18 hodín trvania pracovnej cesty z 13,70 eura na 14,50 eura.

„Minimálna hodnota stravovacej poukážky je podľa Zákonníka práce 75 percent stravného pre pracovné cesty v trvaní od 5 do 12 hodín. Pri sume stravného 6,40 eura bude minimálna hodnota stravovacej poukážky 4,80 eura,“ vysvetlil rezort práce a sociálnych vecí.

Viac k témam: Gastrolístky, Stravné lístky
Zdroj: Webnoviny.sk – Minimálna hodnota stravného lístka sa od septembra zvýši takmer na päť eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií