fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Minister Káčer telefonoval s Kulebom a uistil ho, že Ukrajina sa na Slovensko môže aj naďalej spoľahnúť

Prvý telefonát od nástupu do funkcie absolvoval Rastislav Káčer so šéfom ukrajinskej diplomacie Dmytrom Kulebom.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.9.2022 (Webnoviny.sk) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer telefonoval v piatok so šéfom ukrajinskej diplomacie Dmytrom Kulebom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ako informoval tlačový odbor rezortu zahraničia, išlo o ministrov prvý telefonát so zahraničným partnerom od nástupu do funkcie.

„Ukrajina sa na Slovensko môže aj naďalej spoľahnúť. Už mnohokrát sme prejavili solidaritu s našimi susedmi, pretože pomocou Ukrajiny posilňujeme bezpečnosť Slovenska,” povedal Káčer. Slovensko podľa neho bude pokračovať v robustnej bilaterálnej pomoci a rovnako sa bude zasadzovať aj za udržiavanie jednoty v Európskej únii a NATO.

„Naša pozícia zostáva jasná a nemenná. Rusko zaútočilo na suverénny štát bez akejkoľvek príčiny, čo je neakceptovateľné,” zdôraznil minister. Dodal, že Slovensko si želá obnovenie suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny v jej medzinárodne uznaných hraniciach.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Káčer telefonoval s Kulebom a uistil ho, že Ukrajina sa na Slovensko môže aj naďalej spoľahnúť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií