fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Moskva premenovala priestranstvo pred veľvyslanectvom USA, jeho novou adresou je Námestie Doneckej ľudovej republiky

Adresa je podľa moskovskej radnice výsledkom verejného hlasovania, na ktorom sa zúčastnilo takmer 280-tisíc ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.6.2022 (Webnoviny.sk) – Moskva premenovala priestranstvo pred americkým veľvyslanectvom po samozvanej proruskej separatistickej republike z východu Ukrajiny. Moskovská radnica v stredu oznámila, že sa volá Námestie Doneckej ľudovej republiky.

Na svojej webstránke o tom informuje spravodajská televízia CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Americké veľvyslanectvo dostalo novú oficiálnu adresu,“ uvádza sa vo vyhlásení s tým, že diplomatická misia teraz sídli na Námestí Doneckej ľudovej republiky 1. Predošlá adresa ambasády bola Boľšoj Deviatinskij 8.

Adresa je podľa radnice výsledkom verejného hlasovania, na ktorom sa zúčastnilo takmer 280-tisíc ľudí. V máji moskovskí radní navrhli premenovať jednu z moskovských ulíc na počesť „obrancov Donbasu“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ambasáda USA, rusko-ukrajinský konflikt, Veľvyslanectvo USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Moskva premenovala priestranstvo pred veľvyslanectvom USA, jeho novou adresou je Námestie Doneckej ľudovej republiky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií