fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muža začali bolieť zuby a zrútil sa mu celý svet! Krutá choroba ho pripravila nielen o polku tváre

Máte tip? napíšte nám mailom

I “obyčajná” bolesť zubov môže mať fatálne následky…

Tim McGrath sa ešte v roku 2014 začal sťažovať na bolesť sánky. Tú však pripisoval bolesti zubov. Keď ale bolesť neutíchala, rozhodol sa vyhľadať lekára. Vyšetrenie pomocou magnetickej rezonancie ale prinieslo zlé správy. V jednej polovici jeho tváre bol objavený nádor o veľkosti vajca, ktorý sa mal ešte zväčšovať a preto mu lekári odporúčali operáciu.

nintchdbpict000337043961

Tim ale operáciu odmietol a nasledujúci rok a pol trávil hľadaním alternatívy, ktorá by nebola chirurgická. Žiaľ druh rakoviny, ktorú ho postretla – synoviálny sarkóm, ktorý napáda mäkké tkanivá, je odolný voči chemoterapeutickej liečbe a tak mu nezostalo nič iné, ako ísť si pod skalpel.

nintchdbpict000337043908

tim-mcgrath

Koncom mája 2015 sa mu nádor zväčšil natoľko, že nemohol poriadne dýchať a tak musel podstúpiť tracheotómiu. To už nemal na výber, pretože nádor sa rozšíril aj do úst a tak začal mať aj problémy s prijímaním potravy. V októbri 2015 podstúpil prvú operáciu na plastickej chirurgii. Lenže prvé pokusy o záchranu Timovej tváre jeho telo odmietlo a musel tak prežiť viac než rok s “otvorenou hlavou,” kedy mu z tváre liezla koža a prišiel o oko a ucho. Doslova mu v tom čase bolo vidno do lebky.

Prečítajte si tiež:
Fotograf zachytil drámu v divočine. Orol a líška priam epicky bojovali o svoju korisť

421b423f00000578-4674206-image-a-26_1499417100721

Nádej na novú tvár dal Timovi až plastický chirurg Kongkrit Chaiyasate, ktorý použil na rekonštrukciu tváre kožu a mäso z jeho predlaktia a nôh. Od tej doby Tim vraví o hotovom zázraku, pretože otvorená časť jeho hlavy je opäť pokrytá mäsom a kožou. Aj keď stále nemôže prijímať potravu a piť, vraví, že kvalita jeho života sa podstatne zlepšila a mladý Američan dúfa, že mu ďalšie operácie vrátia normálnu tvár.

tim-mcgrath-1

nintchdbpict000337044916

Tim McGrath a plastický chirurg Kongkrit Chaiyasate
Tim McGrath a plastický chirurg Kongkrit Chaiyasate

 

 

Zdroj: Daily Mail, The Sun

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií