Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Myslel si, že je to legálne. Tento muž sexuálne zneužíval svoju nevlastnú dcéru

42-ročný prisťahovalec, ktorý zneužíval nevlastnú dcéru, pôjde do väzenia na 12 rokov. Rozhodol o tom írsky súd.

Muž si vraj myslel, že takéto zneužívanie je v írsku legálne. Minulý rok v januári sa priznal k trom zneužitiam. Na svojej dcére ich vykonal medzi marcom a júnom v roku 2017. Obeť vtedy mala menej než 17 rokov.

Bol obvinený z 12-tich znásilnení, jedného orálneho znásilnenia a troch iných prejavov sexuálneho násilia. Všetky tieto skutky mal vykonať medzi rokom 2011 a 2017. Na súde ich poprel rovnako, ako aj ďalšie podobné činy, ktorých sa mal dopustiť v júli 2017, kedy obeť zneužívanie nahlásila na polícii.

Zo všetkých vyššie spomenutých obvinení ho súd v roku 2019 uznal vinným. „Všetko toto zaobchádzanie u dieťaťa zničilo akúkoľvek dôveru v mužov,“ povedal pre irishtimes.com sudca Michael White. K činu sa cudzinec omylom priznal aj v nahratom telefonáte. Počas neho od dieťaťa žiadal sex, za ktorý mu ponúkol 200 eur.

V čase trestných činov bola obeť vo veku od 11 do takmer 16 rokov. Pre irishtimes.com jeho nevlastná dcére povedala, že sa po verdikte súdu zrútila. „Niekedy mám pocit, akoby som bola na dne oceána, kde ne je žiadne svetlo, iba tma.“ Vyjadrila sa, že toho muža už nikdy nechce vidieť.

Zdroj: irishtimes.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií