fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

4 mysteriózne prípady, ktoré sa udiali na Vianoce

Vianoce sa nesú v duchu pokoja a lásky. No aj počas najkrajších sviatkov roka sa odohrali udalosti, ktoré sú tajuplné a neobjasnené.

Máte tip? napíšte nám mailom

Prinášame vám 4 záhadné príbehy, ktoré sa odohrali počas Vianoc.

Dom hrôzy v Los Angeles

zdroj: curbed.com

V decembri 1959 sa v Los Angeles odohrala krvavá dráma. Doktor Harold Perelson jednej decembrovej noci vzal do ruky kladivo a ubil ním na smrť svoju ženu. Potom vážne zranil aj vlastnú osemnásťročnú dcéru. Dve mladšie deti, ktoré sa na strašné výkriky prebudili, sa otca vystrašene pýtali, čo sa deje. Odpovedal im, že je všetko v poriadku a nech idú do postele. Doktor Peterson sa potom pokojne vrátil do spálne a dočítal svoju obľúbenú knihu. Následne vypil pohár s kyselinou a zomrel.

Zdroj: thelosangelesbeat.com

Rok po hrôzostrašných udalostiach sa do vily na vrchu Los Feliz nasťahoval šťastný pár Emily a Julian Enriquezovci. Susedia čoskoro zistili, že dvojica sa správa veľmi zvláštne a v dome nikdy neprespali. Podľa svedeckých výpovedí počas bývania v honosnej vile nezmenili jediný kus nábytku a všetko zanechali v pôvodnom stave, v akom sa sídlo nachádzalo v noc desivej vraždy. V dome sa nachádza pôvodný nábytok a riady, televízor, vianočný stromček a po zemi sa povaľuje aj vianočný baliaci papier, do ktorého už pani Perelsonová nestihla zabaliť darčeky pre svoje deti.

Smrť starej dámy na Vianoce

ao15bs
Zdroj: websleuths.com

18. decembra 1996 sa neznáma bohatá žena vo veku približne 60 rokov vybrala na miestny cintorín v mestečku Pleasant Valley. Konkrétne medzi detské hroby. Z nákupnej tašky, ktorú mala so sebou, vytiahla vianočné gule a dekorácie a ozdobila s nimi jedličku pri hroboch. Potom začala na svojom starom walkmane počúvať komediálne nahrávky. Popritom zapila liek válium väčším množstvom brandy. Nákupnú tašku si natiahla na hlavu, čím sa udusila na smrť. Keď polícia objavila ženino bezvládne telo, vo vrecku jej kabáta našli odkaz: “Zabila som sa sama, nechcem, aby bola vykonaná pitva. Prosím o kremáciu môjho tela. Ďakujem, vaša Jane Doe.” Jane Doe je anglický výraz pre neznámu ženu bez totožnosti. Spolu s odkazom mala žena pri sebe aj 2 šeky vypísané na sumu 50 dolárov, jeden pre koronera a jeden venovaný správe cintorína.

Prečítajte si tiež:
Ako vyzerali ľudia s najdivnejšími telesnými anomáliami?!

Záhadný zvuk vo Warminsteri

Zdroj: express.co.uk

Na Štedrý deň v roku 1965 sa stalo malé anglické mestečko Warminster epicentrom nevysvetliteľných úkazov. Istá žena, ktorá sa vybrala na tradičnú vianočnú besiedku, bola napadnutá a zvalená na zem, podľa jej vlastných slov, príšerným zvukom, ktorý ochromil jej myseľ. Ten istý hrôzostrašný zvuk bol hlásený viacerými obyvateľmi Warminsteru. Anglické médiá ho nazvali “Warminster Thing” (Vec z Warminsteru).

Zvláštne udalosti pokračovali v ďalších dňoch. Svedkovia uviedli, že prenikavý zvuk spôsobil smrť holubov, ktorí z ničoho nič za letu padli mŕtve k zemi. Domáce zvieratá vyzerali ako omámené. Ďalší ľudia uviedli, že v meste boli doslova zrazení z nôh k zemi, po tom, čo začuli intenzívny a príšerný zvuk. Čoskoro po záhadnom zvuku sa k hláseniam obyvateľov pridali aj videnia neidentifikovateľných lietajúcich objektov – UFO.

Samovznietenie na Vianoce

4 mysteriózne prípady, ktoré sa udiali na Vianoce. Bojkovia nečítať!
Zdroj: listverse.com

Na Štedrý večer v roku 1885 starý manželský pár Patrik a Matilda Rooneyovci pozvali k sebe na Vianoce na návštevu svojho priateľa Johna Larsona, ktorý im prenajímal rodinný dom. Celý večer oslavovali a pripíjali si. Po príjemnom večere sa pán Larson odobral do hosťovskej izby na druhom poschodí. Keď sa John Larson na druhý deň zobudil a zišiel na prízemie, zošedivel od hrôzy. Patrik Rooney ležal bez známok života na podlahe v spálni. V celom dome bolo cítiť zápach dymu, no pán Larson celé obydlie prehľadal a nenašiel zdroj požiaru.

Prečítajte si tiež:
Facebook ukrýva tajný priečinok s neprečítanými správami. Tu je návod, ako sa k nim dostanete!

Keď sa majiteľ rezidencie dostal do kuchyne, objavil v nej Matildu Rooneyovú. Presnejšie to, čo z nej zostalo. Na kuchynskej dlážke ležala obhorená noha pani Rooneyovej. V kuchyni neboli, okrem hrôzostrašného nálezu, žiadne známky po požiari. Pod Matildinou nohou bola v podlahe vyhĺbená zuhoľnatená diera. Vyšetrovatelia, ktorí miesto obhliadali, neprišli na žiadne racionálne vysvetlenie. Pani Rooneyová sa zrejme stala obeťou spontánneho ľudského samovznietenia a jej manžel sa udusil výparmi z tohto veľmi zvláštneho požiaru.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií