Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensko zavítal aliančný operačný veliteľ s delegáciou, rokoval s generálom Zmekom

Témou diskusií bola vojna na Ukrajine a zapojenie slovenských ozbrojených síl do pripravovanej novej generácie aliančných plánov.

6.9.2022 (Webnoviny.sk) – Na pozvanie náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl (OS SR) navštívil Slovenskú republiku veliteľ spojeneckého operačného veliteľstva v Brunssume generál Guglielmo Luigi Miglietta s delegáciou. Na úvod návštevy generál Miglietta rokoval s generálom Danielom Zmekom.

Otvorený bilaterálny dialóg

Počas tohto stretnutia obaja generáli prejednali zapojenie slovenských ozbrojených síl do pripravovanej novej generácie aliančných plánov, ale aj aktuálnu vojensko-bezpečnostnú situáciu na Ukrajine z pohľadu Slovenskej republiky. Informoval o tom hovorca OS SR Štefan Zemanovič.

Počas utorkovej návštevy generála Migliettu na Slovensku ho prijal aj štátny tajomník rezortu obrany Marián Majer. Nosnou témou ich rokovania bolo pôsobenie mnohonárodnej bojovej skupiny NATO na Slovensku. Štátny tajomník Majer ocenil príležitosť otvoreného bilaterálneho dialógu.

Vyzdvihnutie pôsobenia vojakov

„Severoatlantická aliancia nám na našu žiadosť poskytla vo forme mnohonárodnej bojovej skupiny NATO dôležitý prvok pre odstrašenie a obranu. Jej budovanie výraznou mierou prispieva k prehlbovaniu interoperability so spojencami a tiež posilňovaniu spoločnej obranyschopnosti,“ uviedol generál s dôrazom na jednotu NATO a odhodlanie vzájomne sa brániť pred akoukoľvek hrozbou.

Generál Miglietta na záver návštevy vyzdvihol pôsobenie slovenských vojakov v spojeneckom veliteľstve, ktorému velí, a s uznaním sa vyjadril k úrovni zladenia národných obranných plánov a aliančných plánov kolektívnej obrany.

Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensko zavítal aliančný operačný veliteľ s delegáciou, rokoval s generálom Zmekom © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií